YEREL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 01:29   Güncelleme : 25-11-2021 12:23

28 Yıl Sonra Buluştular

Levazım Maliye Okulu’nda 1986-1988 yılları arasında vatani görevini yapan bir grup asker, 28 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

28 Yıl Sonra Buluştular

 

Sosyal medya üzerinden buluşan asker arkadaşları, 13 kişiyle birlikte Kayseri’de ilk buluşmayı gerçekleştirdiler. Kayseri buluşmasında aldıkları karar gereği, her yıl farklı şehirlerde bir araya gelmeyi planlayan asker arkadaşları, gelenekselleştirdikleri “Asker arkadaşı buluşmaları” temalı etkinliğin ikincisini 18 kişiyle Gaziantep’te, üçüncüsünü 20 kişiyle Adıyaman’da, dördüncüsünü 32 kişiyle Denizli’de, beşincisini 32 kişiyle Nevşehir’de, altıncısını ise bu yıl 35 kişiyle Muğla’nın Fetiye ilçesinde gerçekleştirdiler.

Organizasyonu tertip eden Grup Başkanı Hanifi Kaya, Başkan Yardımcıları Polat Kurtarslan ve Şevket Karabulut, her yıl gerekli istişareyi yapmanın neticesinde buluşma toplantılarını gerçekleştirdikleri belirtildi.

Grup adına açıklama yapan Başkan Hanifi Kaya, Başkan Yardımcısı Polat Kurtarslan’ın görevinden ayrıldığını, onun yerine İdris Erdemir’in geçtiğini dile getirerek; “Bu tür toplantılar düzenleyerek, her yıl farklı bir ilde hasret gideriyor, birlik ve beraberliğimizi perçinleştiriyoruz.     

2022 yılında Van’da buluşmak üzere sözleştik. Fethiye’de güzel bir ortam oluştu. Hem eğlendik, hem hasret giderdik. Katılım her sene daha da çoğalıyor.  Toplantılarımıza iştirak eden ve gelemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıl Van’da daha çok katılım bekliyoruz. Türkiye’de bunun belki de başka örneği yoktur. 28 yıl sonra buluşarak Türkiye’nin çeşitli illerinde altıncı toplantımızı yapmanın sevincini yaşıyoruz. Yerel yönetimlerden de manevi destek bekliyoruz. 27-30 Ağustos 2022 tarihlerinde Van’da buluşmak üzere şahsım ve grup yönetimimiz adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.