YEREL
Giriş Tarihi : 15-05-2024 17:33   Güncelleme : 16-05-2024 17:08

Adıyaman Belediyesi’nden Temizlik Seferberliği

Kolları sıvayarak başladığı Belediye Başkanlığı görevinde kısa sürede büyük gayret ortaya koyan Başkan Abdurrahman Tutdere’nin ekibine verdiği ‘Depremin izleri en kısa sürede silinecek” talimatı eksiksiz yerine getiriliyor.

Adıyaman Belediyesi’nden Temizlik Seferberliği

6 Şubat depremlerinden sonra büyük bir yıkımın meydana geldiği Adıyaman’da depremin izlerini silmek için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi, her alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere’nin talimatıyla ilk olarak şehrin ana arteri olan Atatürk Bulvarında bulunan enkazları ortadan kaldıran belediye ekipleri, şimdi de şehir genelinde temizlik seferberliğine başladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, pırıl pırıl bir Adıyaman için kent genelinde gerçekleştirilen yol bakım ve temizlik çalışmaları 3. Çevre yolunda devam etti. Şantiye alanını andıran şehir merkezinde oluşan toz, toprak, moloz parçaları gibi etrafa yayılan ve çevre düzenini bozan olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Yıldırım, daha temiz bir Adıyaman için 7/24 görevde olduklarını söyleyerek, “Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak 250 personelimiz ve 39 aracımızla beraber 7/24 sahadayız ve halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Şehir genelindeki çalışmalardan dolayı oluşan kirliliği ortadan kaldırmak için 3. Çevre yolu Oduncular Pazarı mevkiinde çalışmalarımız devam ediyor. Başkanımızın talimatıyla, günlük olarak periyotlar halinde tüm cadde ve sokaklarımıza yayacağımız bu temizlik seferberliği sayesinde halkımızı toz ve çamurdan kurtarmayı hedefliyoruz” dedi.
“BİR ELİN NESİ VAR, İKİ ELİN SESİ VAR”
“Bu konuda halkımızdan da destek bekliyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Müdür Yıldırım, “Çevremizi temiz tutalım. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Biz insanlarımızdan da destek ve anlayış bekliyoruz. Bize destek olurlarsa kısa süre içerisinde temiz bir çevrede hep beraber yaşayacağız. Bunun için gereken tüm hizmetleri yapacağız. Bizlerde mesai mefhumu yok. 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz. Çünkü tek derdimiz halkımıza hizmet etmek. İnanıyoruz ki Adıyaman insanı her şeyin en iyisini hak ediyor” şeklinde konuştu.
MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN
Adıyaman Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri ise “Enkaz yıkımlarından sonra oluşan tozlardan rahatsız oluyorduk. Şu anda şehir genelinde hummalı bir çalışma görüyoruz. Bu durumdan oldukça memnunuz, inşallah bu çalışmalar daha da artar” şeklinde konuştu.
Esnaflar ise işyerlerinde tozdan duramadıklarını ifade ederek, “İşyerimiz de tozdan durulmuyorduk. Belediyemizi birkaç kez aradık, sulama ve temizlik önerisinde bulunduk. Şu anda Temizlik İşleri Müdürümüz ekipleriyle beraber burada çalışmalarına devam ediyor. Böyle devam edilirse her şey daha güzel olacak.” dediler.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş