GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:43   Güncelleme : 11-11-2021 02:24

Adıyaman Tabip Odası Rümeysa Şen İçin Toplandı

Adıyaman Tabip Odası yöneticileri geçtiğimiz günlerde nöbet sonrasında evine dönerken Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Dr. Rümeysa Berin için basın açıklaması düzenledi.

Adıyaman Tabip Odası Rümeysa Şen İçin Toplandı

 

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde gerçekleşen basın açıklamasında Adıyaman Tabip Odası Başkanı Dr. İsmail Tosun, sağlık çalışanlarının çalışma koşullarına vurgu yaptı.

“Ankara’da bir asistan arkadaşımız hayatını kaybetti, göz göre göre ölüme sürüklendi”

Sağlık çalışanlarının çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Dr. İsmail Tosun, son yaşanan Dr. Rümeysa Berin’in ölüm haberiyle birlikte bir daha yıkıldıklarını belirterek; “Cumartesi günü yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir arkadaşımızı, bir canımızı yitirdik. Yıllardır uyardığımız asistan hekimin çalışma şartlarının düzeltilmemesinin sonucunu çok ağır bir şekilde ödedik. Ankara’da bir asistan arkadaşımız hayatını kaybetti, göz göre göre ölüme sürüklendi. Ankara Şehir Hastanesi’nde asistan olan meslektaşımız çok sayıda servisten ve görevden sorumlu olduğu nöbetinin çıkışında trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. Kaza görüntüleri çok şey anlatıyor; ayda nöbet ertesi kullanamadan tutulan 10 nöbeti, asistana uygulanan mobbingi, stresi, hastanelerinin tüm yükünün asistanlara yüklendiğini, tükenmişliği, angarya işleri uzmanlık eğitimi alan öğrenci dışında tüm kölelik şartlarını kabul etmiyoruz. Rümeysa’yı kaybettiğimiz için çok üzgünüz ama bir arkadaşımızı daha tükenmişliğe, intihara, kaza görünümlü cinayetlere vermemek için; nöbet ertesi izin hakkımızı alana, çalışma şartlarımız düzelene kadar dayanışmamızı ve mücadelemizi büyüteceğimizi ve devam ettireceğimizi kamuoyuna bildiririz” dedi.

Haber: Fatma Karakuş