EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-08-2021 22:47   Güncelleme : 25-08-2021 00:08

Adıyaman Üniversitesi, 25.000 Fidanı Toprak İle Buluşturuyor

Türkiye, orman yangınlarıyla mücadele ederken, Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı.

Adıyaman Üniversitesi, 25.000 Fidanı Toprak İle Buluşturuyor

 

ADYÜ ile Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü arasında ağaçlandırma işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol gereği, ilimiz sınırları içerisinde belirlenen alanlara her öğrenci ve personel için en az 1 adet olmak üzere toplamda 25.000 adet fidan toprak ile buluşacak.

Toplamda 75 bin metrekare alana uygun türlerde ağaçlandırılma yapılması planlanırken, protokolün imza törenine ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Adıyaman Orman İşletme Müdürü Kevser Dayıoğlu, Orman Fidanlık Şefi Hakan Demirbağ ve Ağaçlandırma Müdürü Mustafa Göksu katıldı.

İmza töreninde konuşan Rektör Turgut, “İmza attığımız bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz son günlerde orman yangınlarıyla kıyasıya mücadele ederken Üniversite olarak önemli bir farkındalığın altına imza atmak istedik. Geleceğimizin teminatı olan ormanlarımızı korumak kadar ağaç sayısını artırmanın da önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah imzaladığımız protokol ile birlikte hem ilimizi hem de Üniversitemizi daha da yeşillendireceğiz. Orman İşletme Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür ediyor, ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşların bu harekete destek vermesini temenni ediyorum.” dedi.