DÜNYA
Giriş Tarihi : 17-10-2021 00:15   Güncelleme : 31-10-2021 02:17

Adıyamanlı Nazlıcan Uçar, Suriyeli Çocukların Yüzünü Güldürdü

Adıyamanlı öğrenci Nazlıcan Uçar, örnek bir davranışa imza atarak, Şehit Mehmet Orhan’ın vasiyeti üzerine Suriye’de silah arkadaşlarının yardımıyla Suriye’deki çocuklara kıyafet yardımında bulundu.

Adıyamanlı Nazlıcan Uçar, Suriyeli Çocukların Yüzünü Güldürdü

Yapmış olduğu çalışmalarla Adıyaman halkının takdirini toplayan Nazlı Uçar adlı genç, birçok insana örnek olacak bir projeye imza atarak, Suriyeli çocukları mutlu etti.

“Yapmış olduğum bu yardım çalışmasını yıl içinde devam ettireceğim”

Yaptığı çalışmaların kendi projesi olduğunu söyleyen Nazlıcan Uçar, şu şekilde açıklamada bulundu; “Adıyaman’da yaşayan bir birey olarak insanlara yardım etmeyi çok seviyorum. Özellikle öğrencilere yardım edince yapmış olduğum işin önemini daha çok anlamış oluyorum. Kimi zaman bu çalışmaları arkadaşlarımla kimi zaman ise tek başıma yapıyorum. Bu çalışmaları yaparken yakın çevremle de bilgi alışverişinde bulunuyorum. Adıyaman’da köy okullarına yapmış olduğum yardım çalışması sonrasında bu defa ise bir şehidimizin vasiyetini yerine getirdim. Şehit Mehmet Orhan’ın vasiyeti üzerine Suriye’de silah arkadaşlarının yardımıyla Suriye’deki çocuklara kıyafet yardımında bulunduk. Böylesine anlamlı bir çalışmayı hayata geçirdiğim için oldukça mutluyum. Hazırlamış olduğumuz yardımların sınırlarımızın ötesinde yer alan Suriye’deki çocuklara ulaştığını görmek beni çok duygulandırdı. Mehmetçiğimiz tarafından o çocuklara verilen kıyafetlerin fotoğraflarını görünce oldukça duygulandım. Böylesine anlamlı çalışmalarım devam edecek. Yapmış olduğum bu yardım çalışmasını yıl içinde devam ettireceğim. Ayrıca bu çalışmamı aynı zamanda farklı illerdeki şehitlerimizin ailelerinin katımıyla gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde Allah nasip ederse farklı illerimizde şehit ailelerimizin ve devlet büyüklerimizin katılımıyla köy okullarımızı ziyaret ederek, o çocuklara hediyeler takdim etmek istiyorum. Rabbim güç verdiği müddetçe bu çalışmalarım devam edecektir.”

Haber: Ömer Karakuş