EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-03-2022 20:42

ADYÜ Tıp Fakültesi Öğrencileri Köy Çocuklarımızla Buluştu

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (BAT) “Minik Yürekleri Isıtalım” projesi kapsamında İlimiz Merkez Kalburcu Köyü’ndeki çocuklara bot, mont, kırtasiye ve ayakkabı yardımında bulundu.

ADYÜ Tıp Fakültesi Öğrencileri Köy Çocuklarımızla Buluştu

 

Topluluk üyesi 55 öğrencinin kendi imkanlarıyla hazırlamış oldukları hediye paketleri çocuklara takdim edildi.
Çocuklara diş fırçalama, maske kullanımı ve el yıkama gibi eğitimlerin de verildiği etkinlikte, Tıp Fakültesi öğrencileri ile köy çocukları çeşitli oyunlar oynamayı da ihmal etmedi.
Hediye takdimi ve eğitimlerin ardından Adıyaman İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli hemşirelerin de katılımlarıyla köydeki vatandaşlar sağlık taramasından geçirildi.
Köyde ikamet eden 50 yaş üstü vatandaşlara Adıyaman İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (BAT) öğrencileri ortaklığıyla hazırlanan etkinlik kapsamında şeker, tansiyon ve gaitada gizli kan testleri yapıldı.
Etkinlikte, koruyucu sağlık hizmetlerinin artırılması ve ileride sağlık hizmetleri verecek olan geleceğin doktorlarına koruyucu hekimlik ve saha çalışması eğitimi gibi deneyimler aktarılmış oldu.
Etkinlikle ilgili konuşan BAT Başkanı Şeyda Uslu amaçlarının, “Minik Yürekleri Isıtalım” projesi kapsamında yörede bulunan çocukları mutlu etmek olduğunun altını çizerek  “Bugün, Adıyaman Üniversitesinde Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu olarak Adıyaman İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün de katkılarıyla örnek bir etkinlik gerçekleştirdik. Kalburcu Köyü’ndeki kardeşlerimize çeşitli hediyeler takdim ettik. Kendilerine çeşitli eğitimler verdik.  Bunun yanı sıra köy sakinlerine yönelik sağlık taraması gerçekleştirdik. Bu güzel ve anlamlı etkinlikte emeği geçen öğrenci arkadaşlarıma ve bizlere her zaman destek olan sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Turgut’a,  Adıyaman İl Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa Kutlu ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş