EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-03-2021 01:59   Güncelleme : 18-03-2021 04:10

Ahmet Alagöz’den Besni İlçesine Ziyaret

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, yüz yüze eğitime başlayan okulları yerinde görmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Besni ilçesinde incelemelerde bulundu.

Ahmet Alagöz’den Besni İlçesine Ziyaret

 

Ahmet Alagöz'e bu inceleme ziyaretinde Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı'da eşlik etti. Besni'de İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel tarafından karşılanan Alagöz, Demirel'den Besni İlçesindeki yüz yüze eğitim çalışmaları ve okulların eğitim öğretime hazırlıkları hakkında bilgi aldı.

Alagöz, Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesini ziyaret ederek, burada yüz yüze sınava katılmak için okullarına gelen öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Alagöz yaptığı açıklamada, "Yüz yüze eğitime geçtiğimiz ilk haftadan itibaren ilimizdeki birçok ilçe ve köy okullarını ziyaret ederek buralardaki yüz yüze eğitim çalışmalarını ve salgın tedbirlerini yerinde inceleme fırsatı buldum. Çocuklarımız okulları o kadar çok özlemişler ki mutluluklarını gözlerindeki parıltıdan anlayabiliyoruz. Öğretmen odalarına gittiğimde öğretmenlerimizin de aynı duyguları paylaştıklarını görüyorum. Salgın döneminde zor şartlarda çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum "dedi.

Alagöz daha sonra Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi, A.C. Yamazaki Ortaokulu ve Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Alagöz daha sonra Erdemoğlu Ailesinin, Aysel Erdemoğlu adına yaptıracağı 24 Derslikli Anadolu Lisesinin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Ahmet son olarak Besni İlçe Kaymakamı Nazlı Demir'i ziyaret etti. Kaymakam Sayın Nazlı Demir'le Besni İlçemizde ki 2020-2021 yılı eğitim-öğretim faaliyetleri ile Covid 19 salgını sürecindeki yüz yüze eğitim çalışmaları ve okulların durumu ile ilgili fikir alışverişinde bulundular