SİYASET
Giriş Tarihi : 08-05-2022 20:47   Güncelleme : 08-05-2022 21:55

AK Parti’den Gazetemize Ziyaret

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve Tanıtım ve Medya Başkanı Murat Bilgiç, Adıyaman’da Haber Gazetemizi ziyaret ederek yerel basının önemine vurgu yapıldı.

AK Parti’den Gazetemize Ziyaret

Ziyarette açıklamada bulunan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman’ın huzurun ve barışın başkenti olduğunu söyleyerek, ilimizdeki bu kardeşlik ortamın önemine dikkat çekti.

“Adıyaman için bütün halkımız fedakarlık yapmakta”

AK Parti olarak yerel basına ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Mehmet Dağtekin, “Yapmış olduğumuz ziyaretlerde bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Asıl olan Adıyaman için yek vücut olup, ilimizin sorunlarına birlikte odaklanıp, çözüm önerilerini birlikte geliştirmemizdir. Adıyaman ekseninde birlikte hareket etmek durumundayız. Böyle bir şehir belki de Türkiye’de az sayıda vardır. Adıyaman’ın barışın ve huzurun başkenti olduğunun sözde değil, özde bir mantığı, anlayışı var. İlimizin tamamı düşünülerek barışın ve huzurun başkenti olduğu söylenmektedir. Adıyaman için bütün halkımız fedakarlık yapmakta. Komşuluk haklarına katlandığınızda bu işin içine bir kutsallık giriyor. Onun için bu şehrin gelişmesi için mutlaka birbirimize kenetlenmemiz gerekir. Bunun en önemli saç ayağı yerel medyadadır. Çalışmalarımızda yerel medya ile ne kadar sesimizi duyurursak, o kadar kentin sorunlarını çözme konusunda da başarılı oluruz. İktidar partisi olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Bu anlayışla Adıyaman’da Haber Gazetesi’ni ziyaret ettik. Sizlerle el ele vererek Adıyaman’ın bizlere emanet olduğunu belirtmek isterim. İlimiz için ne öneriler olacaksa çaba göstererek elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Adıyaman’ın sorunlarına vurgu yaparak, dikkat çekiyorsunuz”

Gazetemize yapmış oldukları ziyaret nedeniyle açıklamada bulunan Başkan Mustafa Alkayış ise, “İl başkanımızın başkanlığında, bir program dahilinde Adıyaman’daki yerel basımızı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler kapsamında Adıyaman’da Haber Gazetesi’ni ziyaret ettik. Gazetenizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş başta olmak üzere gazeteniz yazarlarına ve bütün emektarlara çok teşekkür ediyorum. Adıyaman’ın sorunlarına vurgu yaparak, dikkat çekiyorsunuz. Bizlerinde görevi bu sorunların takipçisi olmak, çözülebilecek sorunları çözebilmektir. Hepimiz bu memlekette yaşıyoruz. İlimiz hepimizin ortak paydasıdır. Basınıyla, siyasetiyle, sivil toplum örgütleriyle, iş adamlarıyla birlikte bir araya gelindiğinde ortaya güzel sonuçlar çıkar. Bu birlikteliği de görüyoruz. Adıyaman’ımız, Adıyaman meselelerinde bir araya gelmeyi artık başarıyor. Bu bağlamda bir tecrübede kazandı. Yerel basının bu noktadaki katkısı büyük. İl başkanımızın başkanlığında basın yayın organlarımıza yapmış olduğumuz ziyaretlerden çokta istifade ettik. Ev sahipliğinden dolayı Adıyaman’da Haber Gazetesi ailesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş ise AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve Tanıtım ve Medya Başkanı Murat Bilgiç’in ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Haber: Sırrı Ergün