YEREL
Giriş Tarihi : 21-07-2021 18:27   Güncelleme : 13-08-2021 01:04

Anaokulu Öğrencilerine Polislerden Eğitim

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olan ekipler anaokulu öğrencilerine polislik mesleğini tanıtarak, uymaları geren konuları hatırlattı.

Anaokulu Öğrencilerine Polislerden Eğitim

İl Emniyet Müdürlüğü’nde farklı birimlere bağlı olan polisler anasınıfı öğrencilerini ziyaret ederek bilgilendirme etkinliği düzenledi.

Polisler öğrencilerle trafik kuralları ve vatandaş polis ilişkilerinden bahsedip, çocukları çok sevdiklerini, araç içinde arka koltuklara oturmalarını ve emniyet kemerinin önemi anlattı. Çocuklarla sohbet eden polis memurları araç içinde ve yaya olarak uyulması gereken trafik kurallarını hatırlatıp öğrencilerle karşılıklı konuşarak bu kurallara uyup uymadıklarını sordu.

Çocuklara 3 haneli telefonlardan 155 ve 112’yi soran emniyet görevlileri bu numaraları ne zaman kullanmaları gerektiğini açıkladı. Sokaklarda tanımadıkları kişilerin vermek istediği şeker, çikolata ve benzeri şeyleri almamalarını da hatırlatan polisler, tanımadığı kişilerin ısrarcı olduklarında ne yapmalarını da hatırlattı.

Polis memurları, polisin görevlerini de anlatıp vatandaşın da hem kurallara uyup hem de polise yardımcı olması gerektiğini anlattı. Sohbet sonrasında öğrencilerle hatıra fotoğrafları çektiren emniyet görevlileri okul bahçesine çıkıp çocukları polis araçlarına bindirip tanıtım yaptılar. Emniyet görevlileri yanlarında getirdikleri hediyeleri öğrencilere vererek, okuldan ayrıldılar.

Haber: Fatma Karakuş