YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 23:27   Güncelleme : 04-06-2021 01:48

Aşırı Rüzgar Badem Ağaçlarına Zarar Verdi‏!

Adıyaman’ın Gerger ilçesinde şiddetli rüzgardan dolayı badem ağaçları zarar gördü. Karşılaştığı manzara karşısında şaşkına gönen üretici ise, yetkililerden yardım talep etti.

Aşırı Rüzgar Badem Ağaçlarına Zarar Verdi‏!

 

Gerger ilçesinde görünen şiddetli rüzgar badem ağaçlarındaki ürünlere zarar verirken, Ramazan Dişkaya adlı üretici Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü’ne seslendi.

İlçelerinde oluşan aşırı rüzgar nedeniyle badem ağaçlarının zarar gördüğünü ifade eden Ramazan Dişkaya; “İçinde bulunduğumuz mevsimde badem ürünlerinin zarar görmesi an meselesidir. Aşırı rüzgar veya yağmurda bademler zarar gören bir üründür. Bu sebeple bu ürünlerin sağlıklı bir şekilde toplanması oldukça zordur. Çok zahmetli olan bu ürünlerin toplanmasına az bir süre kala ilçemizde oluşan aşırı rüzgarlar ürünlerimize zarar verdi. Karşılaştığımız bu manzara sonrasında zararımızın oldukça fazla olduğunu fark ettik. Bu zararın karşılanması ve gerekli hasar tespit çalışmalarının yapılması için Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerinin bir çalışma başlatması gerekiyor. İlçemizde birçok bahçede aynı görüntüleri görmek mümkün. Bu sebeple üreticilerin sorunlarına biran önce çözüm bulunmalıdır” dedi.

Haber: Fatma Karakuş