GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 00:09   Güncelleme : 11-11-2021 02:25

Ataköylü Vatandaşların Yol Çilesi!!!

Adıyaman’ın Kahta ilçesi Ulupınar Köyüne bağlı olan Ataköy mezrasının yılan hikayesine dönen yolu bir türlü yapılmıyor. Kışın çamur deryasından yazın ise tozlarla mücadele eden mezra halkı yetkililerin sorunlarına çözüm bulmadığını söylüyor.

Ataköylü Vatandaşların Yol Çilesi!!!

Yaşadıkları sorunları defalarca yetkililere ve siyasilere iletmelerine rağmen bir arpa boyu yolun ilerlemediği ifade eden vatandaşlar Ataköy mezrasının yolunun biran önce yapılmasını talep ediyorlar.

“Bu yolumuz 10 yıldan bu yana bu şekilde duruyor”

Yaşadıkları mezraya giden yolun yapımı için ilgililere bu konuyu ilettiklerinde yolun yapılacağını sözünü almalarına rağmen hiçbir şekilde bir gelişmenin olmadığını ifade eden vatandaşlar; “Mezramıza gelebilmek için kullanmış olduğumuz bu yolun görüntüsü ortadadır. Bu yolun yapılması için defalarca bu konuyu yetkililere ve siyasilere aktardık. Fakat bu yolumuz bir türlü yapılmadı. Bizlerde bu yolun yapılmamasının sebebini bilmiyoruz. Yazın tozla kışın çamurla mücadele ederek evlerimize geliyoruz. Günümüz Türkiye’sine yakışmayan bu yolun biran önce yapılmasını talep ediyoruz. Havaların soğumasıyla birlikte yağışlarda artacak. Böylesine bir durumda yolumuz çamur deryasına dönecektir. Hem araçlarla hem de yaya olarak bu yolu kullanmak oldukça zor oluyor. Bu sebeple bu yolun biran önce yapılması tek talebimizdir. Bu yolumuz 10 yıldan bu yana bu şekilde duruyor. Ve bir türlü yolumuz yapılmadı. Bu yolumuz yapılmadığı taktirde CİMER’e gerekli şikayetlerimizi yazacağız. Belki de bu şekilde sesimizi ilgili kurumlara duyurmuş olacağız. Yolumuzun içler acısı durumunu görmek isteyen yetkililer mezramıza gelsinler. İnşallah yetkililer sesimizi duyarlar da 10 yıldan bu yapılmayan bu yolumuzu yaparlar” dediler.

Haber: Ömer Karakuş