SPOR
Giriş Tarihi : 09-11-2020 01:31   Güncelleme : 13-11-2020 00:49

Atatürk Barajı İrade Adasında Survivor Heyecanı

Adıyaman'da düzenlenen, adada yaşam mücadelesini konu alan Türkiye'nin ilk yerli televizyon programı İrade Oyunları Adası, Atatürk Barajı üzerinde 350 dönüm bir adada doğanın içinde bir adada 4 er kişiden iki takım, toplamda 8 yarışmacının 2 takım olarak 15 günlük doğadaki yaşam mücadelesini anlatmakta.

Atatürk Barajı İrade Adasında Survivor Heyecanı

 

Bölgesel kanallarda yayınlanacak olan program, Adıyaman'ın doğal ve kültürel zenginliklerin görünürlüğünü sağlayarak kentin tanıtımına da katkı sağlayacak.

Vali Mahmut Çuhadar, Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş’le birlikte İrade Oyunları yapımcısı Kenan Doğan, Mustafa Alagöz ve yarışma ekibini Atatürk Barajı üzerindeki adada ziyaret ederek, “Bu tür yarışma ve programlarla amacımız Kommagene ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihteki tek yerleşim yeri olan Adıyaman’ın turizm potansiyelini artırmak amacıyla yöresel, coğrafi ve tarihi doğal zenginliklerin tanıtımını yaparak, ilimiz ve ilçemizin tarihteki misyonuyla doğu-batı sentezinde tekrar yeni bir medeniyet inşa etmek. 

Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Atıcılık ve Okçuluk sporcuları da yer alırken İrade Oyunları yarışmaları ve Atıcılık ve Okçuluk sporcuları kıyasıya yarıştı.

Bu tür programlarla amaç, yerel medya kültürü oluşturmak. istihdamı teşvik etmek. Yarışma katılımcılarına ve izleyicilere yaşam mücadelesi ruhu kazandırmak, ve yaşamanın güzelliklerini farkına vardırmak.  Birlikte yaşama kültürü oluşturmak. Şehrimizin ve ilçemizin bölgesel, ulusal ve uluslararası marka değerini artırarak tanınırlığını sağlamak. Doğayı korumak, doğanın imkânlarından faydalanma bilincini geliştirmek ve Atatürk Barajı ve Samsat üzerinden oluşturulması hedeflenen yeni bir turistik yol güzergâhının alt yapısı ve tanınırlığını sağlamak.