YEREL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 00:50   Güncelleme : 31-10-2021 02:14

Atatürk Barajına Yavru Balık Bırakıldı

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri Atatürk Barajı’nda kardws balıklandırma çalışmasını gerçekleştirerek, 300 bin yavru balığı baraja bıraktı.

Atatürk Barajına Yavru Balık Bırakıldı

Kardws balıklandırma çalışması Kahta, Gerger ilçeleriyle birlikte Atatürk Barajı’nın bulunduğu alanlarda gerçekleşirken, yavru balıklar Bozova Yavru Yetiştiriciliğinden alındı.

Atatürk Barajı’ndaki balıklandırma çalışması kapsamında Gerger ve Kahta ilçelerine kaymakamlık yetkilileriyle birlikte 300 bin yavru bırakılırken, vatandaşlar ise, “Adıyaman genelinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen balıklandırma faaliyetleri vatandaş tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Balık stoklarının artırılmasına binaen su ürünleri tüketiminin yükseliş göstermesi gerektiği göz önünde bulundurularak, tüketime bağlı istihdam oluşturulması hedeflenerek, iç su kaynaklarında çoğunlukla doğal bir tür olan, sportif ve ticari avcılıkta tercih edilen balık üretimi gerçekleştirilmektedir. Su kaynaklarının balıklandırılması projesi ile göl ve göletlerin balık popülasyonlarının desteklenmesi, yöre halkının göl ve göletlerden istifade etmesi hedefleniyor. Bu çalışmaları vatandaşlar olarak destekliyoruz. İlimizde balıkçılık sektörünün gelişmesi için bu çalışmalar oldukça önemlidir” dedi.

Haber: Fatma Karakuş