YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 00:21

ATSO Başkanı Mustafa Uslu’nun 19 Mayıs Mesajı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ATSO Başkanı Mustafa Uslu’nun 19 Mayıs Mesajı

Başkan Uslu, mesajında Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da başlattığı hareketle Türk Milletinin umutlarını yeniden yeşerttiğini ifade ederek; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün; ulusumuzun kurtuluşu için 19 Mayıs 1919’da, Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketiyle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır. Ulaşılan bu zaferi sürekli kılmak isteyen Büyük Önder, bunun ancak gençlerin omuzlarında yükselebileceğine olan inancından dolayı, bu günü ülkemizin geleceği olan gençlerimize armağan etmiştir. Ulusumuzun bağımsızlık mücadelesinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yakılan bağımsızlık ateşinin ilk adımı olan 19 Mayıs; aynı zamanda Atatürk’ün gençliğe verdiği önem ve değerin de sembolüdür” dedi.

“Biz iş dünyası olarak, bu toprakları bizlere ebedi yurt kılan atalarımızdan aldığımız bu mirasın öneminin ve değerinin bilincindeyiz” diyen Başkan Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu kutsal mirası, çocuklarımızın bize emaneti olan vatanımızı ve Cumhuriyetimizi dünyanın en gelişmiş ve her yönden kalkınmış ülkelerinden birisi haline getirebilmek için, dün olduğu gibi bugün de, geçmişimizi asla unutmadan, her gün daha fazla artan azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Bu düşüncelerle, dört bir yandan kuşatılan milletimizi yeniden ayağa kaldıran ve sonu tüm dünyaya kendini kabul ettirmiş bir Cumhuriyet ile taçlanan milli mücadelemizin 103. yılını ve başta Cumhuriyetimizin geleceği olan gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Adıyaman iş dünyası adına en içten duygularla kutluyorum. Başta milli mücadelemizin baş kahramanı ve yürütücüsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milletimizin ve vatanımızın istiklali için kanını döken, canını siper eden, toprağa düşen, vatan ve bağımsızlık uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Ömer KarakuşÖmer Karakuş