GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2022 22:54

Basın Konseyi; “Gazeteci Güngör Arslan’ın Katledilmesini Kınıyoruz”

Gazetecilere ve basın kuruluşlarına yönelen saldırılara maalesef bir yenisi daha eklendi; Kocaeli’nde gazeteci Güngör Arslan, görevinin başında silahlı saldırıda katledildi.

Basın Konseyi; “Gazeteci Güngör Arslan’ın Katledilmesini Kınıyoruz”

Ses Kocaeli internet haber sitesinin sahibi ve yazı işleri müdürü olan Güngör Arslan, yayınladığı haberi beğenmeyen kişilerce hedef seçildi.  Kendisiyle haberle ilgili konuşacağını söyleyerek Ses Kocaeli binasına gelen saldırgan, silahını çekerek Güngör Arslan’a peş peşe ateş açtı. İsabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Güngör Arslan, kaldırıldığı hastanede maalesef kurtarılamadı.

Basın Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Kocaeli’nin duayen gazetecisi Güngör Arslan’ı aramızdan koparan bu saldırı, aslında ifade ve basın özgürlüğü ile halkın gerçekleri öğrenme hakkını hedef almıştır. Alçakça işlenen gazeteci cinayetidir, basını susturma girişimidir ve asla kabul edilemez. İktidarı ve tüm sorumluları bu cinayetin bir an önce aydınlatılması ve faillerin gereken cezaya çarptırılması için göreve çağırıyoruz. Basın mensuplarının can güvenliklerinin sağlanması için acilen önlem alınmasını talep ediyoruz. Basın Konseyi olarak, gazetecilik görevinden dolayı katledilen meslektaşımız Güngör Arslan’a rahmet; ailesine ve basın camiasına başsağlığı diliyoruz” şeklinde ifadelere yer verildi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş