GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2022 23:38

Başkan Mahmut Ergen Sorunlara Vurgu Yaptı

Büro Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Ergen, Vergi Haftası nedeniyle yazılı yaptığı açıklamada, “Büro Memur Sen olarak kimseden haksız bir uygulama, haksız bir kazanç istemiyoruz. Maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz” dedi.

Başkan Mahmut Ergen Sorunlara Vurgu Yaptı

 

Vergi Haftası’nda açıklamada bulunan Başkan Mahmut Ergen; çalışanların taleplerini hatırlatarak; “Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda mali hizmetler sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlemeli ve 3600 ek göstergenin kamuda görev yapan dört meslek gurubuna değil, bütün kamuda çalışan personeli kapsamasını istiyoruz” diye açıklamada bulundu.

“Maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz”

“Bilindiği gibi, her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır” diyerek açıklamada bulunan Başkan Mahmut Ergen; “Ülkemiz gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergileri toplama, devlet bütçesi ve uygulamasını kontrol etme iş ve işlemleri Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanları tarafından yapılmaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için bu kadar önemli görevleri ifa eden Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlileri Vergi Haftası’nı maalesef ağız tadıyla kutlayamamaktadır. Çünkü uğradıkları hak kayıpları, verilmeyen hakları, bozulan çalışma barışı buna engel olmaktadır. Büro Memur Sen olarak kimseden haksız bir uygulama, haksız bir kazanç istemiyoruz. Maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz. Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda mali hizmetler sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlemeli ve 3600 ek göstergenin kamuda görev yapan dört meslek gurubuna değil, bütün kamuda çalışan personeli kapsamasını istiyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanlarının yüzde doksanı lisans mezunu olup, işe girerken KPSS (A) gurubundan sınava tabii tutulmaktadırlar. Dolayısıyla hem 3600 ek göstergenin verilmesini, hem de merkez taşra uzmanı ayrımının kaldırılmasını, iş barışının sağlanmasını yetkililerimizden talep ediyoruz. Büro Memur Sen olarak bu duygu ve düşüncelerle Vergi Haftası’nı kutluyor, Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanları lehine olumlu adımlar atılacağını ümit ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Haber: Fatma Karakuş                                            

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş