YEREL
Giriş Tarihi : 21-07-2021 18:42   Güncelleme : 13-08-2021 01:04

Başkan Suphi Asiltürk Yeniden Başkanlığa Seçildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC’de) Tüm Adıyamanlılar Kültürü ve Dayanışma Derneği’nin (TAYDER’in) kurultayında mevcut Başkan Suphi Asiltürk yeniden başkanlığa seçildi.

Başkan Suphi Asiltürk Yeniden Başkanlığa Seçildi

 

KKTC’de gerçekleşen TAYDER’in kurultayına tek liste ile gidilirken, üyeler ise kurultaya yoğun katılım gösterdi. Adıyamanlıların yoğun bir şekilde katıldığı kongrede Başkan Suphi Asiltürk’i kutlayan hemşerileri kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Yeniden başkanlığa seçilerek kendisine destek veren tüm üyelerine teşekkür eden Tüm Adıyamanlılar Kültürü ve Dayanışma Derneği (TAYDER) Başkanı Suphi Asiltürk; “Değerli arkadaşlarımızın gıpta edilecek başarılarıyla, fedakarlıklarıyla, üstün gayretleriyle büyük bir kaynaşma, kucaklaşma hissiyatı ile birlik ve beraberlik içerisinde kurultayımızı gerçekleştirdik. TAYDER üyeleri olarak, dik başlı olmamayı, kendi başına hareket etmeyi alışkanlık haline getirmemeyi, ait olduğu grubun değerlerini benimsemeyi ve onlarla birlikte hareket edebilmeyi başarmalıyız. İşte bu şekilde olursak toplum bizi korur ve değer verir. Her durumda yanımızda dostlarımız bulunur. Ben ve dernek üyesi tüm hemşerilerim bu mantıkla birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Derneğimizin 1. genel kurultayını yaptık. Değerli üyelerimizin tekrardan beni genel başkan olarak seçip, görevimin devam etmesi için oy kullanmaları bizleri daha güçlü kılmıştır. Tüm yönetim kurulu üyelerini tebrik ederim. Başkanlığımın halkımız ve milletimiz için hayırlı olmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” dedi.

Haber: Fatma Karakuş