YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 01:13

Bereket’ten ATSO Üyelerine Çözüm Odaklı Toplantı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Fatin Rüştü Bereket, iş dünyasıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bereket’ten ATSO Üyelerine Çözüm Odaklı Toplantı

Park Hotel’de düzenlenen iftar yemeğine ATSO Meclis Başkanı Gani Bereket, Adıyaman Belediyesi Kültür Eğitim ve Sosyal İşleri Müdürü Mehmet Hasan Bereket, Adıyamanlı ünlü sanatçı Kahtalı Mıçe ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı.

İftar yemeğinde konuşan ATSO Meclis Üyesi Fatin Rüştü Bereket, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası 15. Sağlık ve medikal grubu dayanışma yemeğinde bir araya geldik. Katılım için buraya kadar gelen dostlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu tür organizasyonların devam edeceğini kaydeden Bereket, “Üyelerimizle birlikte iftar yemeğinde bir araya geldik. Kendileriyle birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek istedik. Sağ olsunlar bizleri kırmadılar ve katılım sağladılar. Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası 15. sağlık ve medikal temsilcisi olarak böylesi organizasyonları sürdüreceğiz. Üyelerimizin sıkıntılarını biliyor ve birebir ilgileniyoruz. Sürekli çeşitli programlar vesilesiyle bir araya geleceğiz. Her türlü sıkıntılarına üyelerimizin yanlarındayız. Üyelerimizle çözüm odakları çalışıyoruz” dedi.

“Yeni yatırımlar”

Kentin ekonomik ve istihdam konusunda sıkıntılarını yakından takip ettiklerini söyleyen Bereket “Yeni yatırımcılara da ön ayak olma adına çalışmalarımız var. Yatırımcıları Adıyaman’a yatırım yapmaya davet ettik. Azerbaycan’lı iş adamı Elshan Rasulov ile temasımız oldu. Temaslarını sonucunda hem Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine hem de Kahta Organize Sanayi Bölgesine zemin kortları, çelik konstrüksiyon olmak üzere iki işletme kazandırdık. Bu işletmelerimiz özellikle Avrupa ve Afrika’ya ihraç ediyor. İlimiz adına çok önemli iki yatırım oldu. Böylesi yatırımlar devam edecek. Adıyaman ekonomisi ve sanayisine desteğimiz sürecektir” İfadelerini kullandı.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş