SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-07-2021 02:30   Güncelleme : 04-08-2021 02:13

Bir Babanın Prematüre Bebeği İçin Çığlığı!

Konya’nın Beyşehir ilçesinde ikamet eden Başer ailesi, prematüre olarak dünyaya gelen bebeklerinin tedavilerinin devam etmesi için yetkililerden yardım talep etti.

Bir Babanın Prematüre Bebeği İçin Çığlığı!

 

650 gram olarak dünyaya geldikten sonra 74 gün yoğun bakımda kalan bebeğin yaşamını sürdüre bilmesi için doktorların söyledikleri tarihlerde sağlık kontrollerinin yapılması gerekiyor.

Çocuğunun hekim kontrolünde tedavi olabilmesi için yetkililere seslenen baba Mehmet Başer, içinde bulunduğu durumu şu şekilde aktardı; “Konya’nın Beyşehir ilçesinde ikamet ettiğim gibi bir fabrikada çalışarak aile geçimimi sağlamaktayım. 30 Ekim 2020 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde 28 haftalık 650 gram olan bebeğim prematüre olarak dünyaya geldi. Üçüncü çocuğum olarak dünyaya gelen bebeğim erken dünyaya geldiği için 74 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gördü. Hastane tedavisinin son bulmasından sonra bebeğim taburcu oldu. Bebeğimi taburcu eden hekimlerimiz 2 haftada bir çocuğumun göz, kalp ve diğer organlarının kontrol edilmesi gerektiğini eşime ve bana söylediler. Eşim ve ben bu kontrollere uyarak 2 haftada bir çocuğumuzu kontrole götürüyoruz. Yaşadığımız Beyşehir ilçemizle Konya ilimizin arası 90 kilometre olduğu için çocuğumuzu ticari taksi ile götürdüğümüzde bayağı sorun yaşıyoruz. Çocuğumun küçük ve sağlığının yetersiz olması nedeniyle otobüsle Konya’ya gitme şansımız yoktur. Otobüsle bebeğimi Konya iline götürdüğümüz vakit enfeksiyon kapabilir. Maddi imkanlarım iyi olmadığı için çocuğumun tedavisi için ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyorum. İnşallah yetkililer sesimi duyarlar. Telefon numaram 05534917902’tir. Yetkililerin ve hayırsever vatandaşlarımızın yapacakları bir yardımla çocuğumun tedavisini sağlıklı bir şekilde yerine getireceğim”

Haber: Habibe Uçar