GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 00:18   Güncelleme : 11-11-2021 02:25

Böylesi Ne Görüldü, Ne Duyuldu!!!

Adıyaman’da Organize Sanayi Bölgesi’nin önünden geçtikten sonra şehir merkezi dışında yaşayan vatandaşların ulaşımını sağlamak üzere yıllar önce yapılan Aşi Mışk köprüsü kazaların yaşanmasına neden oluyor.

Böylesi Ne Görüldü, Ne Duyuldu!!!

 

İnsan hayatında araç yoğunluğunun olmadığı yıllarda yapılan eski köprü günümüz koşullarında araç trafiğinin felç olmasına neden olurken, yetkililerin ise bu köprüye müdahale etmemesi sürücülerin yürekleri ağızlarında yolculuk yapmasına sebep oluyor.

Aynı anda iki aracın yan yana gitmesinin neredeyse mümkün olmadığı Aşi Mışk köprüsünde sürekli olarak kazaların yaşanmasına rağmen eski köprünün yıkılarak yerine yenisinin yapılmamasına tepki gösteren CHP’li siyasetçi Mahmut Nedim Evli, yetkilileri göreve davet etti.

“Bu köprüden her gün öğrenci servisleri ve araç sürücüleri geçiyor”

Aşi Mışk köprüsünü kullanan sürücülerin adeta sırat köprüsünden geçermiş gibi yolculuk yaptıklarını hatırlatan Mahmut Nedim Evli, bu çağda böyle köprünün görülmediğini hatırlatarak; “Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB’nin) önünden geçtikten sonra bir ilçe, bir belde ve onlarca köyün bağlantısını sağlayan Aşi Mışk köprüsü günümüz koşullarına cevap vermiyor. Dar ve virajlı olan bu köprü çoğu zaman kazalara davetiye çıkarıyor. Günümüzde yollarla, köprülerle övünen AKP’li siyasiler bu köprüyü ve yolu görmezden geliyorlar. Günün her saatinde trafik akışının kitlendiği bu köprüde kazaların olmaması neredeyse an meselesi. Karşıdan gelen bir araç çoğu zaman diğer araçla burun buruna gelerek kazaların yaşanmasına neden oluyor. Günümüz koşullarına cevap vermeyen bu köprünün biran önce yıkılarak yeniden yapılması gerekiyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da ilgisiz olan yetkililerin bu sorunu çözmeme gibi bir lüksleri olamaz. Çünkü onlar halka hizmet etmek için gelmişlerdir. Bir ilçe, bir belde ve onlarca köyün mağduriyetini duymayan yetkililer, bu soruna biran önce el atmalıdır. Araç yoğunluğunun oldukça fazla olduğu bu köprüden her gün öğrenci servisleri ve araç sürücüleri geçiyor. Virajlı ve oldukça tehlikeli olan bu yolda kazaların yaşanmaması için bu köprünün yeniden yapılarak günümüz koşullarına göre hizmete açılması gerekiyor. Vatandaşların yaşadığı sorunu yerinde görmek isteyen yetkililer buraya gelerek bu köprünün ne kadar tehlike arz ettiğini yerinde görebilirler. Şehir merkezine birkaç kilometre uzaklıkta olan bu köprünün biran önce yapılması gerekiyor. Aksi taktirde sürücüler yürekleri ağızlarında yolculuk yapmaya devam edeceklerdir. CHP’li bir siyasetçi olarak bu konun takipçisi olmaya devam edeceğim. Bu sorun çözüme kavuşana kadar gündeme getireceğim” dedi.

Haber: Ömer Karakuş