YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2021 01:41   Güncelleme : 19-08-2021 15:07

Cansuyu Derneği Bayramda Aileleri Sevindirdi

Cansuyu Derneği yetkilileri Kurban Bayramı boyunca maddi durumu iyi olamayan ailelere gıda kolisi yardımında bulundu.

Cansuyu Derneği Bayramda Aileleri Sevindirdi

 

Her yıl Kurban Bayramı’nda yapılan yardımları geleneksel bir hale dönüştüren Cansuyu Derneği yetkilileri bayramda yaptıkları yardımlarla ailelerin hayır duasını aldı.

Adıyaman’da yaşayan aileleri ziyaret ederek onlara gıda kolilerini bırakan dernek yetkilileri ve gönülleri yaptıkları sosyal yardımlarla gönülleri fethetti.

“Erbakan hocamız her zaman mazlumların yanında olmayı bizlere öğretti”

Yılın belirli aylarıyla birlikte bayramlarda ailelere yardım kolilerini ulaştırdıklarını söyleyen Cansuyu Derneği Adıyaman İl Başkanı Cengiz Karadağ; “Dernek olarak yaptığımız çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Cansuyu Derneği olarak bizler sürekli olarak insanlarımızla irtibat halindeyiz. Ziyaret ettiğimiz her aileyi kayıt altına alarak onların yıl içerisindeki bütün yardımlarını dernek olarak karşılamaktayız. İnsanlarımıza ulaştığımız andan itibaren ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Daha sonrasında aile fertlerinin ihtiyaçlarına göre o aileye yardım yapmaktayız. Ayrıca Ramazan ve Kurban Bayramlarında ailelere gıda kolilerini teslim ediyoruz. Bu Kurban Bayramı’nda da Adıyaman genelinde aileleri ziyaret ederek derneğimize yapılan bağışlarla alınan yardım kolilerini maddi durumu iyi olamayan ailelere ulaştırdık. Gittiğimiz her yerde ailelerin bizlere ve kolilerin hazırlanmasında katkı sunan hayır severlere dua etmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Bu Kurban Bayramı’nda Adıyaman genelinde 240 gıda kolisini maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaştırdık. Milli Görüş liderimiz merhum Necmettin Erbakan hocamızın kurduğu bir camia içerisinde hizmet vermekten dolayı oldukça gururluyuz. Erbakan hocamız her zaman mazlumların yanında olmayı bizlere öğretti. Bizlerde bu düsturla yolumuza devam ediyoruz. Dernek olarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde çalışmalarımız olmakta. Bu çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Kurban Bayramı boyunca hem ülkemizde hem de dünyanın birçok ülkesinde maddi durumu iyi olmayan ailelere yönelik olarak yardımlarımız oldu. Bu çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir. Hayır sever vatandaşlarımızın bağışlarıyla hazırlanan kolilerle birlikte kesilen kurbanlarla hamdolsun Kurban Bayramı’mızın sevincini yaşamış olduk” dedi.

Haber: Fatma Karakuş