YEREL
Giriş Tarihi : 21-08-2023 14:52   Güncelleme : 03-09-2023 19:03

Depremzedelerle Ekmeğini Paylaşıyor Hayır Elçisi Mehmet Ulum’dan Örnek Davranış

Adıyaman’da yaptığı hayır işleriyle bilinen iyilik elçisi Mehmet Ulum, depremin ilk gününden bu yana insanlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Kendini insanlara yardım etmeye adayan Mehmet Ulum, deprem bölgesi olan Adıyaman’da kapı kapı gezerek insanlara ekmek yardımında bulunuyor.

Depremzedelerle Ekmeğini Paylaşıyor Hayır Elçisi Mehmet Ulum’dan Örnek Davranış

Yardım yapmayı kendine bir görev olarak gören iyilik elçisi Mehmet Ulum, konteynır kentlerde yaşayan vatandaşların kapısını çalarak, onlara günlük ekmeklerini ulaştırıyor. Hayatının sonuna kadar insanlara yardım edeceğini söyleyen Mehmet Ulum’un bu örnek davranışı vatandaşlar tarafından takdir topluyor.

Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Adıyaman ilimizde yapmış olduğu çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Mehmet Ulum, “Asrın felaketini yaşayan bir il olarak çok zor günler geçirdik. İnsanlarımız bu depremde evlerini kaybettiler. Devletimizin bütün imkanlarını seferber etmesinden sonra insanlarımız konteynır kentlerde yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu konteynır kentlerde yaşayan vatandaşlarımızın kapısını çalarak onlara ekmeklerini ulaştırıyorum. Hayır sever vatandaşlarımızın göndermiş oldukları nakdi yardımlarla ekmek alıyorum. Bu ekmekleri depremzedelerimize ulaştırdığım için çok mutluyum. Depremin ilk gününden bu yana sürekli olarak insanlarımıza yardımları ulaştırdık. Aradan geçen zamanla birlikte yardımlarımıza devam ediyoruz. Bu yardımlarımızı sosyal medya üzerinden görerek bizlere ulaşan hayırsever vatandaşlarımızda oluyor. Yaptığımız her yardımı aynı şekilde sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşıyoruz. Bu zor günleri el birliği ile geride bırakacağız. Bugün de Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan OSB K 19 konteynır kentinde yaşayan 300 aile için ekmek dağıtımında bulunduk. Sahadaki çalışmalarımıza az çok demeden devam ediyoruz. Bu yardımların vatandaşlarımıza ulaşmasında emeği olan Ankara’da yaşayan Özgür Özkınık’a, İstanbul İl Özel İdaresi’nden mesai arkadaşlarım; Murat Bozan’a, Zeynep Gülsüm Erat’a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Dilek Berkpınar’a, Eyüp Gazi Göncü’ye, Kültür ve Turizm Müdürlüğü personellerine ve isimsiz kahramanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Yasin Emre Kaplan

Ömer KarakuşÖmer Karakuş