EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-05-2022 22:02

Erdemoğlu Dünyanın En Zenginleri Arasında

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinin başında gelen ABD merkezli Forbes, dünyanın en zenginleri listesini açıkladı. Hayırsever hemşerilerimiz Ali ve İbrahim Erdemoğlu da bu yılki listede yerini aldı. İbrahim Erdemoğlu, 1,8 milyar dolarlık serveti ile Türkiye'nin 8., dünyanın ise 1645. zengini olurken, Ali Erdemoğlu ise 1,5 milyar dolarlık serveti ile ülke sıralamasında 14. dünya sıralamasında 1929. oldu.

Erdemoğlu Dünyanın En Zenginleri Arasında

“Yine Besni’nin gururu oldular”

Forbes dergisinin her yıl açıkladığı dünyanın en zenginleri listesi yenilendi.  Bu yıl da dünyanın en zenginleri listesine girmeyi başaran hayırsever hemşerilerimiz Ali ve İbrahim Erdemoğlu, Besni’ye büyük bir gurur yaşattı. Ülke sıralamasında 8. olan İbrahim Erdemoğlu, 1,8 milyar dolarlık serveti ile dünya genelindeki listede 1645. sırada yer aldı. Türkiye'nin en zenginleri listesinde 14. sırada yer alan Ali Erdemoğlu ise 1,5 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 1929. kişisi oldu.

“Temellerini Merhum Mehmet Erdemoğlu attı”

Besnili bilge Merhum Mehmet Erdemoğlu'nun temellerini attığı Merinos Halı, üretim ve ihracatta dünya lideri olurken, çocukları İbrahim ve Ali Erdemoğlu da babalarından aldıkları bayrağı yukarıya taşıyarak, başarıdan başarıya koşuyor. Başarılarına her geçen gün yenilerini ekleyerek dev bir kuruluş haline gelen Erdemoğlu Holding bünyesindeki şirketler ve markaların temelleri 1970 yılında atıldı. Erdemoğlu Ailesi, Onursal Başkan Merhum Mehmet Erdemoğlu öncülüğünde 1990 yılında kurduğu Erdemoğlu Halı San. ve Tic. A.Ş.’nin adını 1998 yılında Merinos Halı San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirerek markalaşma yolunda ilk adımını atmıştı.

“Sanayide de hayır işlerinde de başarılılar”

Türkiye'nin en köklü ve büyük sanayi kuruluşlarından Sasa’yı da bünyesine katan Erdemoğlu Holding dünya çapında açılımlarına hızla devam ediyor. Girdiği tüm sektörlere büyük yatırımlar yapan ve önemli başarılara imza atan Erdemoğlu Holding, dev bir marka kuruluş haline gelirken kazandıklarını sosyal sorumluluk projeleri ile paylaşmayı ilke edinmeye devam ediyor. Özellikle Gaziantep, Adıyaman ve Besni'de çok sayıda yatırımın yanında hayır işlerine de büyük önem veren hayırsever hemşerilerimiz babaları merhum Mehmet Erdemoğlu'nun ilkelerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak:www.besniekspres.com

Ömer KarakuşÖmer Karakuş