YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2021 01:48   Güncelleme : 19-08-2021 15:07

Esnafa Siftah Parası

Adıyamanlı hayır elçisi Mehmet Ulum, koronovirüs nedeniyle işlerinde sıkıntı yaşayan esnafı düşünerek, sabahın ilk ışıklarında esnafa zarf içinde para bırakarak gönülleri fethetti.

Esnafa Siftah Parası

 

Son bir buçuk yıldan bu yana esnafın pandemi nedeniyle iş yapamadığını düşünen Mehmet Ulum, Adıyamanlı esnafların işyerlerine bıraktığı zarf içindeki para ve anlamlı dolu yazı ile takdir topladı.

“İnsanların duasını almak benim için her şeyden önce gelmektedir”

Hayatı boyunca kendini iyiliklere adayan hayır elçisi Mehmet Ulum, esnaflara yönelik başlatmış olduğu çalışma hakkında şu bilgileri verdi; “Buradaki amacım Osmanlı Devleti’ni büyük devlet yapan ahilik şuurunun hatırlanmasına katkı sağlamaktır. Başlatmış olduğum bu uygulama ile esnaflardan çok güzel dönüşümler alıyorum. “İlk Siftah Ulum’dan” adıyla başlatmış olduğum çalışmamı daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorum. Bu nedenle Cuma günleri sabahın ilk saatlerinde işyerlerine bir zarf bırakıyorum. Adıyaman’da belki de bir ilke imza attığım için oldukça mutluyum. İnsanların duasını almak benim için her şeyden önce gelmektedir. Rabbim uzun ömürler verdiği müddetçe bu çalışmalarım devam edecektir. 1 yıla aşkın bir süredir esnafımız pandemi nedeniyle zor günler geçiriyor. Umarım bu günler geride kalır ve esnafımız yeniden eski günlerine döner. Bu zor günlerde toplum olarak esnafımızın yanında olmalıyız. Başlatmış olduğum bu çalışmamla esnafımızın hem hayır duasını alıyorum hem de onların güne mutlu bir şekilde başlamalarına katkıda bulunuyorum. Rabbim sağlık ve sıhhat verdiği müddetçe bu çalışmam devam edecektir.”

Gazetemize açıklamada bulunan Mehmet Ulum, esnafa dağıttığı zarfların içerisindeki mektupta şu ifadelerin yer aldığını belirtti; “Adıyaman’ımızın değerli esnafı selamünaleyküm. Adıyamanlı esnaf kardeşlerimiz yeri geldi kapınıza gelen bir ihtiyaç sahibine yardım ettiniz. Yeri geldi bir garibanı doyurarak dini ve sosyal sorumluluğunuzu yerine getirdiniz. Kimi zaman ise zor durumda olan esnaf kardeşlerimize yardımda bulundunuz. Birbirinizin sevincine ortak olurken, bazen de birlikte üzüldünüz. Gün geldi bereketli kazançlar elde ettiniz. Gün geldi siftahsız kepenk indirdiniz. Siftah güne başlangıçtır. İstedik ki; sürekli birbirleriyle dayanışma halinde olan esnafımızın bugünkü siftahı bizden olsun. Allah, helal ve bereketli kazançlar nasip etsin. Cumanız mübarek olsun. Allah’a emanet olun.”

Haber: Habibe Uçar