SAĞLIK
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:55   Güncelleme : 11-11-2021 02:24

Fedakar Doktor Takdir Topluyor

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde görev yapan Adıyamanlı hekim Sedat Köylü, göz hastalıklarında yapmış olduğu tedavilerle bütün bölgeden hastaların tercih ettiği doktorlar arasında yer alıyor.

Fedakar Doktor Takdir Topluyor

 

Hastalarının tedavisini en iyi şekilde yapabilmek için gösterdiği ilgi ve güler yüz hem hastalar hem de hasta yakınları tarafından takdir ediliyor.

Aslen Adıyaman doğumlu olan Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Köylü’ye muayeneye gelen hastalar şifa bulduktan sonra yakınlarının da diğer kontrollerde muayeneye getiriyorlar.

“Dr. Sedat Köylü hocamızın hastalara bakış açısı bizleri çok etkiledi”

Gaziantep ili dışından gelerek Dr. Sedat Köylü’ye muayene olan hastalar memnuniyetlerini dile getirerek gazetemize şu şekilde açıklamada bulundular; “Göz hastalıkları çok hassas bir hastalık olduğu için çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bizlerde gözlerimizin tedavilerini yapabilmek için doktor arayışı içerisine girdik. Yakınlarımızın daha önce tedavi oldukları doktor olan Sedat Köylü hocamıza bizlerde sıra alarak muayene olduk. Gerçekten de Dr. Sedat Köylü hocamızın hastalara bakış açısı bizleri çok etkiledi. Her hastasını tek tek dinledikten sonra o hastanın göz hastalığının tedavisi için yoğun bir çaba gösterdiğine şahitlik ettik. Rabbimiz böylesine hekimlerin sayısını artırsın. İnsan farklı bir organından hasta olsa idare etmeye çalışır. Ancak göz gibi hassas bir organda hastalıklar olunca insanın gerçekte de psikolojisi bozuluyor. Gözün tedavi aşamasında insan zaman zaman bir korku bile yaşayabiliyor. Dr. Sedat Köylü hocamıza muayene olduğumuz andan itibaren hastalarını iyileştirmek için verdiği çaba bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Sayın hocamızın hastaları sadece Gaziantep ilinden değil, birçok ilden gelmekteler. Muayene için sıra beklerken hastalar arasında sohbet ettiğimiz oldu. Gaziantep ilinin dışından gelen hastaların olması da Dr. Sedat Köylü hocanın ne kadar iyi bir doktor olduğumun göstergesidir. Sayın hocamıza mesleğinde başarılar dileriz. Rabbim kendilerinden razı olsun. Kendilerine ne kadar dua etsek azdır” dediler.

Haber: Ömer Karakuş