EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-05-2022 00:53   Güncelleme : 17-05-2022 00:37

Genç Yazardan Deprem Konteynerinde 100. Söyleşi

Dokuz yaşında yazdığı beş hikâye kitabıyla edebiyat dünyasının dikkatlerini üzerine çeken Türkiye’nin en genç yazarı Hüseyin Mirhat Coşkun, 100. söyleşi ve imza günü için depremin çocuklarıyla buluştu.

Genç Yazardan Deprem Konteynerinde 100. Söyleşi

İlk kitabını birinci sınıfta yazan çocuk yazar Hüseyin Mirhat Çoşkun, Türkiye’nin birçok ilinde çocuk okurlarıyla buluşarak imza günü ve söyleşiler düzenledi. 100. söyleşi ve imza gününde ise Adıyaman’ın Samsat ilçesinin Doğanca köyünde deprem konteynerinde okuyan öğrencilerle buluştu.

En anlamlı söyleşisini düzenlediğini vurgulayan Coşkun; “Her gün bir kitap okuyorum. Başarının anahtarının; kitap okumak olduğuna inanıyorum. Biz ailecek her akşam televizyonu kapatıp kitap okuyoruz. Size tavsiyem sizler de ailecek her akşam bir saat kitap okuyun” dedi.

Türkiye’nin en genç yazarlarından olan 12 yaşındaki Hüseyin Mirhat Coşkun, kendisinden daha küçük öğrencilere başarı öyküsünü, okumanın insana kattığı değer ve yazarlık yolunda gerçekleştirdiği çalışmalarını anlatarak, öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.

Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ise Türkiye’nin en genç yazarı Hüseyin Mirhat Coşkun’un söyleşi ve imza günü etkinliği hakkında; “Okumak, insanın beyin ve zekâsını geliştiren, bireye kişilik kazandıran bir eylemdir. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmamız kaçınılmazdır. Hüseyin Mirhat Coşkun kardeşimiz çocuk yaşta kitaplar yazan örnek bir öğrencidir. Bu nedenle öğrencilerimiz ile bir araya getirilmesi onlara önemli katkı sundu. Kendisini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Emine Karakuş