EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-10-2021 00:40   Güncelleme : 17-10-2021 00:55

Gençlerden Köylerde Okuyan Çocuklara Şefkat Eli

Adıyamanlı gençlerden Nazlıcan Uçar, Nuray Şahin, Seval İlhan, Adıyamanlı şehidin eşi Beyhan Yanık, Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri ile birlikte Kahta’nın Erikdere Köyü’ndeki çocuklara kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu.

Gençlerden Köylerde Okuyan Çocuklara Şefkat Eli

Öğrencilerin örnek davranışından dolayı velilerinde takdirini toplayan gençler Kahta’nın Erikdere köyündeki Erikdere ilkokulundaki çocuklara el uzattı.

Gençler adına açıklamada bulunan Nazlıcan Uçar, “Adıyaman’da bir farkındalık etkinliği oluşturmak adına arkadaşlarımızla birlikte girişimde bulunduk. Bu projemiz kapsamında farklı köyleri ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Gideceğimiz köylerde öğrencilere hediyeler vereceğiz. Bu çalışmalarımız Adıyaman’da çok ilgi görüyor. Gittiğimiz her yerde aileler çalışmalarımızı takdir ediyorlar. Bizlerde ailelerden almış olduğumuz bu desteklerden dolayı çok mutluyuz. Bugün yapmış olduğumuz ziyarette birlikte Kahta’nın Erikdere Köyü’ndeki çocuklara kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunduk. İlerleyen günlerde farklı okulları da ziyaret edeceğiz. Bu çalışmalarımızın devam edebilmesi için yetkililerden destek bekliyoruz. Özellikle bugünkü ziyaretimizde bizlerin yanında olan Adıyamanlı şehidin eşi Beyhan Yanık’a, Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri ile birlikte Kahta’nın Erikdere Köyü’ndeki halka çok teşekkür ederiz” dedi.

Adıyamanlı gençlerin öğrencilerine yapmış olduğu yardımlardan dolayı açıklamada bulunan veliler; “Gençlerin öğrencilerimizi düşünerek köyümüze kadar gelmeleri bizleri oldukça duygulandırdı. Böylesine anlamlı bir çalışma içerisinde olan Nazlıcan Uçar’a, Nuray Şahin’e, Seval İlhan’a, Adıyamanlı şehidimizin eşi Beyhan Yanık’a ve Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı yetkililerine çok teşekkür ederiz. Köylerde hayat oldukça zor olduğu için çocuklarımıza verilen bir hediye onları oldukça mutlu ediyor. Kendilerine verilen hediyeleri alan çocuklarımızın mutlulukları gözlerine yansıyor. Böylesine anlamlı çalışmaların devam etmesini temenni ediyoruz” dediler.

Haber: Ömer Karakuş