EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-03-2021 01:31   Güncelleme : 10-03-2021 03:29

Hayat Boyu Öğrenme Planında İşbirliği Toplantısı Yapıldı

İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Planında İşbirliği Toplantısı Yapıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürleri Selim Karahanlı, Hasan Yay, Abdullah Özbal’ın yanı sıra İşbirliği yapılan kurumlardan; Adıyaman Belediyesi, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri, Adıyaman Üniversitesi, İl Özel idaresi, İş Kur temsilcileri, Halk Eğitimi Merkezi idarecileri ve Yetkili Sendika temsilcisi katıldı.

Okuma yazma kursları ve iş birliği ile açılan kurslar hakkında bilgilendirilen katılımcılara 2020–2021 eğitim öğretim yılı il genelinde açılan kurslar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verildi. Çağımızın teknoloji çağı olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “Bilindiği üzere çağ değiştikçe bilgi de değişiyor, bilgi değiştikçe de insanların uğraşları, meslekleri, ilgi alanları da sürekli değişiyor. Bu hareketlenmeye hazır olabilmemiz için sürekli eğitime ihtiyacımız var; çünkü dünün bilgisiyle bugünün yolunda artık çok fazla mesafe alınamıyor. Bu nedenle kursların ve usta öğreticilerin de kendilerini çağın gerekliliklerine göre yenilemesi gerekir. Ayrıca açılacak kurslar halkın arz ve talepleri dikkate alınarak bu doğrultuda açılmalıdır” dedi.

Toplantı, iş birliği yapılan kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri; dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.