YEREL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 02:48   Güncelleme : 04-08-2021 02:15

Hayır Elçisi Mehmet Ulum Pandemi Sürecinde Çocukları Unutmadı

Adıyaman’da hayır elçisi olarak tanınan Mehmet Ulum, pandemi nedeniyle yöneticisi olduğu site içerisinde çocuklara hediyeler takdim etti.

Hayır Elçisi Mehmet Ulum Pandemi Sürecinde Çocukları Unutmadı

 

Son bir buçuk yıldan bu yana Covid 19 virüsü nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukları düşünen hayır elçisi Mehmet Ulum, çocuklara dezenfektan, kolonya, maske ve lolipop şekeri dağıttı. Yapmış olduğu örnek davranış nedeniyle ailelerin de takdirini toplayan Mehmet Ulum, hediyeleriyle çocukları sevindirdi.

Yöneticisi olduğu Hacıoğlu Apartman içerisinde yaşayan çocukları unutmayan Ulum, “Bir yıla aşkın bir süredir çocuklarımız hem oyun alanlarına gidememekteler, hem de sosyal hayattan mahrum bir şekilde hayatlarını sürdürmekteler. Covid 19 virüsü nedeniyle çocuklarımız sokağa bile çıkamıyorlar. Önlemlerin aileler tarafından önemsenmesi oldukça önemli bir husustur. Adıyaman genelinde hem aileler hem de çocuklarımız kurallara oldukça riayet etmekteler. Yöneticisi olduğum sitenin içerisinde yaşayan aileleri tek tek ziyaret ederek onlara bir paket hediye ettim. Bu paketi de özelikle çocuklarımıza verdim. Çünkü verdiğim paket içerisinde insan sağlığı için bir o kadar önemli olan malzemeler bulunmakta. Bu sebeple site sakinlerine kolonya, dezenfektan ürünleri ile maske verirken, çocuklara ise lolipop şekeri dağıttım. Yapmış olduğum çalışmadan dolayı ailelerin beni tebrik etmesi beni oldukça duygulandırdı. Buradaki amacım salgın boyunca evlerinde kalan çocuklarımızı ödüllendirmektir. Çünkü çocuklarımız bu salgın döneminde en çok uyarılara uyan grupların başında geliyorlar. Bu sebeple onları ödüllendirdiğim için oldukça mutluyum. Ne yazık ki; bu zor süreçten hepimiz olumsuz yönde etkilendik. 1 yıla aşkın bir süredir ne akraba ziyaretlerimizi yapabildik nede bir yerlere gidebildik. Son dönemde aşılama çalışmalarının hız kazanması ile Allah’ın izniyle bu zorlu süreci de dayanışma ile hep birlikte atlatarak, özlediğimiz o eski, sağlıklı günlere kavuşacağız” dedi.

Yaptığı örnek davranıştan dolayı Mehmet Ulum’u kutlayan ailelerde kendilerinin kapılarının çalınarak, çocuklarının sevindirilmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını belirttiler.

Haber: Fatma Karakuş