YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2023 00:09   Güncelleme : 12-11-2023 00:38

Hedef Kızıl Elma Derneği’nden İl Özel İdaresi Genel Sekteri Sami Işık’a Ziyaret

Hedef Kızıl Elma Derneği’nin genel başkanlığına seçilen İbrahim Halil Gönder ve yönetimi bir dizi ziyaretler kapsamında kamu kurumlarını ziyaret ediyor. Genel başkan olduktan sonra derneğin çalışmalarına hız veren Hedef Kızıl Elma Derneği Genel Başkanı İbrahim Halil Gönder, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Sami Işık’ı ziyaret etti.

Hedef Kızıl Elma Derneği’nden İl Özel İdaresi Genel Sekteri Sami Işık’a Ziyaret

Ziyarette bilgi alışverişinde bulunan Genel Başkan İbrahim Halil Gönder, depremde yaşanan acı günlerden sonra hayatın normal akışa dönmesiyle birlikte dernek çalışmalarına başladıklarını belirtti.

İl Özel İdaresi Genel Sekteri Sami Işık’ı ziyareti esnasında açıklamada bulunan Genel Başkan İbrahim Halil Gönder, “Derneğimizin genel merkezi Adıyaman’dır. Derneğimizin yurt içinde ve yurt dışında şubeleri yakın bir zamanda açılacaktır. Derneğimizin logosundaki hilal, Türk İslam ülküsünü, dünya ise cihanı ve nizam-ı alem davasını, kırmızı şehitlerimizin kanını, turkuaz ise bağımsızlığı, üç tuğ ise milleti, devleti ve hakimiyeti temsil etmektedir. Adıyaman’daki sessiz çoğunluğun sesi olacağız. 6 Şubat tarihindeki asrın depremlerinde yerle yeksan olan Adıyaman’ımızın biran evvel ayağa kalkması için gerekli yatırımların ilimize yapılması için bu konuların takipçisi olacağız. Her alanda Adıyaman’ımızın sesi olacağız. Derneğimizin yönetim kurulunun uygun gördüğü yerde tüm insanların maddi ve manevi yönden gelişimlerinin sağlanması ve istihdamı ile ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri için eğitim, turizm, kültürel, sağlık, sanayi, sportif, akademik seviyelerinin gelişimi için sosyal çalışmaları yapmak en öncelikli görevimizdir. Bir diğer görevimiz afet, savaş ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahibi başta engelli, çocuk, kadın ve toplumun her bir bireyine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma, konut ve sair bütün hususlarda ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmaktır. Derneğimiz Türk İslam dünyasında mazlum olan ve yardım isteyen her bir bireye her türlü destek ve yardımı yapabilmek amacı ile kurulmuştur” dedi.

Gönder, derneklerinin çalışma alanı hakkında şu bilgileri verdi; “Dernek faaliyetlerimizin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi kapsamında araştırmalar yapmak, kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, amacımızın gerçekleştirilmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek, dokümantasyon merkezi oluşturmak, çalışmalarımızı duyurmak için amaçlarımız doğrultusunda gazete, dergi, kitap ve bülten gibi yayınlar çıkarmak en öncelikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Amaçlarımızın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak, her türlü teknik araç ve gereci, demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin etmek, gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak, yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul etmek en temel amaçlarımızdır. İl Özel İdaresi Genel Sekteri Sami Işık’a yaptığı ve yapacağı hizmetlerden, Adıyaman şehitlik kabristanında yapılan yenileme çalışmaları için duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Hedef Kızıl Elma Derneği Genel Başkanı İbrahim Halil Gönder’in ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren İl Özel İdaresi Genel Sekteri Sami Işık, Gönder ve yönetimine başarılar diledi. Ziyaret sonunda İbrahim Halil Gönder, Sami Işık’a Türk bayrağı ve plaket takdim etti.

Haber: Ömer Karakuş

 

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş