YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2022 23:31

İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Erdoğan Güvel’den Gazetemize Ziyaret

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman ilimize gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürümüz Erdoğan Güvel, Adıyaman’da Haber Gazetemizi ziyaret etti.

İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Erdoğan Güvel’den Gazetemize Ziyaret

 

Kurum personelleriyle birlikte gazetemizi ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürümüz Erdoğan Güvel’i, Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş karşıladı.

“Gazeteniz çalışanlarınıa başarılar dilerim”

Yerel basını ziyaret ederek, gazetecilerle sürekli olarak görüş alışverişi içerisinde olduklarını belirten Erdoğan Güvel, “Kurum olarak her zaman basın, yayın organlarının sahipleri, yöneticileri ve çalışanları ile görüşmekteyiz. Kurumumuz Şanlıurfa ilinde olduğu gibi kurumumuza bağlı olan illerdeki gazetecilerle sürekli olarak görüşmelerimiz olmakta. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü olarak bir dizi ziyaretlerimiz oluyor. Bu ziyaretler kapsamında bugünde Adıyaman’da Haber Gazetesi’ni ziyaret ettik. Personellerimizle birlikte yapmış olduğumuz ziyaretlerde basın, yayın organlarının yönetici ve çalışanlarının talep ve sorunlarını yerinde dinleyerek, mevzuat hakkındaki son gelişmeler konusunda kendilerini bilgilendiriyoruz. Gazeteniz çalışanlarına başarılar dilerim” dedi.

“Basın olarak pandemi sürecinde çok zor günler geçirdik”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Erdoğan Güvel’in ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş ise; “Adıyaman’da Haber Gazetemizi ziyaret eden sayın müdürümüz Erdoğan Güvel ve kurum çalışanlarına çok teşekkür ederim. Sayın müdürümüzle sürekli olarak görüşmelerimiz oluyor. Kendileri biz gazetecileri sürekli olarak arayarak, son mevzuat gelişmeleri hakkında bilgilendiriyor. Aynı zamanda zaman zaman kurularımızı ziyaret ederek, basının sorunlarını dinliyor. Her zaman gazetecilerin sorunlarını dinleyen sayın müdürümüze kurumumuz adına çok teşekkür ederim. Basın olarak pandemi sürecinde çok zor günler geçirdik. Hem haber anlamında insanlara ulaşma noktasında hem de pandemi gibi zor bir günlerde sağlık açısından zor günleri geride bıraktık. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Sayın Fahrettin Altun’un basına öncelik sağlayarak COVID-19 aşısı vurulması konusunda sağladığı kolaylıktan dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Gazeteciler pandemi gibi riskli bir dönemde sürekli olarak sahadaydılar. Bu zorlu süreçte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımız tarafından biz gazetecilere öncelik verilerek yaptırdığımız aşılarımız sayesinde daha rahat bir şekilde haberlere gittik. Bugün ise hayatın kısmen de olsa normale dönmesiyle birlikte gazeteciler olarak daha rahat bir şekilde haberlerimize gidiyoruz. Umarız bu pandemi süreci biran önce son bulur. Ve toplum olarak yeniden hayatın normale döndüğü o günlere kavuşmuş oluruz. Gerçekten de 2 yıla aşkın bir süredir devam eden pamdemi süreci bütün kesimleri etkilediği gibi biz gazetecileri de etkilemiştir. Bizim en önemli kaynağımız haberlerdir. Bu sürecin başladığı ilk günlerde haber için gittiğimiz birçok yerden geri dönerek geliyorduk. O süreçte insanlar virüsün bir şekilde kendilerine bulaşacağını düşünerek, röportajları bile kabul etmiyorlardı. Fakat bugün gelinen süreçte insanların aşılarını yapmalarından sonra hayat normale dönüyor. Biz gazeteciler hayat koşulları ne şekilde olursa olsun insanlara haber ulşatırmak ve gazetemizi hazırlamak zorundayız. İşimizi çok seven bir ekimiz var. Adıyaman’da Haber Gazetesi ailesi olarak köşe yazarlarımız ve personelimizle birlikte kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber: Emine Karakuş

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş