DÜNYA
Giriş Tarihi : 25-05-2021 23:35   Güncelleme : 04-06-2021 01:48

İsrail’in Saldırıları Adıyaman’da Protesto Edildi

Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa'da Ramazan ayında ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırıları, HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.

İsrail’in Saldırıları Adıyaman’da Protesto Edildi

 

Adıyaman şehir merkezindeki halk kütüphanesi yanındaki parkta yatsı namazı sonrası düzenlenen basın açıklamasına STK Başkanları, siyasi parti temsilcileri ve halk iştirak etti.

HÜDA PAR İl Başkanı Mustafa Yetiş'in okuduğu basın açıklaması İsra Suresinin birinci ayeti ile başladı. “Bir gece, kendisine bazı ayetlerimizi gösterelim” diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir.”

“Her yerde işgal, her yerde katliam, her yerde vahşet”

Yetiş, Siyonist işgal çetesinin vahşet yapmaktan vazgeçmeyeceğini belirterek; “Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze, Filistin… dehşetin, vahşetin yaşandığı mübarek mekanlar! Seksen yıla yakındır Siyonist, gasıp bir güruhun saldırısıyla karşı karşıya kalan İslam beldeleri. Yine bir Ramazan ayı olan işgalin resmen ilan edildiği tarihin yıl dönümü. Yine İşgalci Terör Şebekesinin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya karşı zalimane ve hunharca saldırıları. Şeyh Cerrah, Beyt Hanun, Cenin… Her yerde işgal, her yerde katliam, her yerde vahşet hiçbir zaman durmadı ve maalesef halen de devam ediyor. Dün olduğu gibi bugün de uluslararası toplumun; Harem-i Şerif’in kudsiyetini ihlal eden ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara ses bombalarıyla ve zor kullanarak saldıran Siyonistlere 'çağrı' dan öteye geçmeyen tepkileri, vahşeti durduramayacak. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi, Siyonist işgalcilerin pervasızlığı onların gücünden veya cesaretinden kaynaklanmıyor. Onların, saldırılarını her gün biraz daha genişletmelerinin en büyük nedeni, İslam dünyasının dağınıklığı, duyarsızlığı ve kutsallarımıza yaptıkları saldırıları sözlü olarak kınamakla yetinen İslam ülkeleri yöneticilerinin samimiyetsizliğidir” dedi.

“Saldırılara karşı korumak, bütün Müslümanların görevidir”

Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların Siyonist zalimlere karşı sadra şifa pratiklerinin olmadığı dile getiren Yetiş, “Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların Siyonist zalimlere karşı sadra şifa pratiklerinin olmadığı ortadadır. Kudüs ve Mescid-i Aksa sadece bir toprak veya coğrafya davası değildir. Kudüs, bir akide meselesidir. Onu işgalden kurtarmak ve saldırılara karşı korumak, bütün Müslümanların görevidir. Aksa, bugünlerde işgalin en zor dönemlerinden birini yaşamaktadır. Kudüs, yarım asırdır Siyonist işgal altında ve kendisini özgürlüğe kavuşturacak Selahaddinleri beklemektedir. Evvel ki akşam Kudüs minarelerinden imamlar “Eyne Selahaddin, eyne Selahaddin” “Selahaddin nerede!!” diyerek hepimizin yüreğini dağladılar. Siyonistler Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü tamamen işgal etme ve Müslümanları buradan tamamen çıkarmanın provasını yapmaktadır." ifadelerini kullandı.

“Kudüs maalesef gündemizde hak ettiği yeri bulamamaktadır”

Kudüs'ün yoğun saldırıların olduğu günler dışında maalesef gündemimizde hak ettiği yeri bulamadığını dile getiren Yetiş, “Her geçen gün Müslümanlar daha da tepkisiz hale gelirken Siyonizm’in ise cüreti artarak Kudüs ile Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etme hevesi depreşmektedir. Bugün İslam coğrafyasının dört bir tarafında dünya müstekbirlerine karşı Müslüman halkların haklı ve büyük direnişi devam etmektedir. Ama Kudüs ve Mescidi Aksa direnişi, Müslüman halkların direnişinin en stratejik noktasıdır ve direnişin mihveridir. Kudüs İslam coğrafyasının ayrılmaz bir parçasıdır, peygamberlerin Harem-i şerifidir, izzet ve onurumuzdur. “Kudüs” demek, “Mekke, Medine, Şam, Bağdat, Kahire, Meşhed, Kum, Tahran, Diyarbakır, Ankara ve İstanbul” demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak, İstanbul’a, Bağdat'a, Şam'a, Tahran'a, Beyrut'a, Kahire'ye ve Mekke'ye sahip çıkmaktır” şeklinde konuştu.

Açıklama Gül Der Başkanı Ferhat Özbadem'in yaptığı dua ile sona erdi. Basın açıklamasından sonra bir araya gelen kalabalık sesiz bir şekilde dağıldı. (İLKHA)