YEREL
Giriş Tarihi : 13-03-2022 17:24

İzmir Besnililer Derneği’nden Görkemli Açılış

İzmir Besnililer Derneği görkemli açılış ile yeniden hizmete açıldı. Mülkü, Erdemoğlu Ailesi tarafından satın alınarak İzmir’de yaşayan Besnililerin kullanımına sunulan dernek binasının açılışına, çok sayıda davetliler katıldı.

İzmir Besnililer Derneği’nden Görkemli Açılış

 

Mülkü, Erdemoğlu Ailesi tarafından satın alınarak İzmir’de yaşayan Besnililerin kullanımına sunulan dernek binasının açılışına, çok sayıda hemşerimizin yanı sıra İzmir’in üst düzey yöneticileri de katıldı.

Uzun süredir faaliyetlerine ara veren İzmir Besnililer Derneği görkemli bir tören ile yeniden hemşerilerimizin hizmetine açıldı. Hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun maddi ve manevi desteği ile yeniden faaliyetlerine başlayan derneğin açılış törenine İzmir’de yaşayan Besnililerin yanı sıra İstanbul ve çevre illerde ikamet eden hemşerilerimiz de büyük ilgi gösterdi.

İzmir’in Balçova ilçesindeki Dernek binasının açılışının sunuculuğunu gazetemiz yazarı-şair Hasan Emre yaptı. Dernek başkanı işadamı Veysel Önder ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki törene, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Besnili hemşerimiz Oğuz Kaan Salıcı, İzmir Milletvekilleri Murat Bakan, Atilla Sertel, Devrim Barış, Ednan Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Andan Özbay Sabak ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Besnililer Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, İzmir Adıyamanlılar Derneği Başkanı Abdullah Tekbaş, Uşak Besnililer Derneği Başkanı Nuri Çimen, İzmir Halıcılar Derneği Başkanı Naci Ölçen ile çok sayıda Besnili hemşerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan törende Hasan Emre’nin ilk olarak “Cumhuriyetimizin Güneşinin Alacakaranlığı olan Samsun’da Ulu Önderimize yapılan saygısızlığı tüm Besnililer olarak yüksek sesle buradan telin ediyor ve kınıyoruz” cümlesi alanda bulunanlar tarafından coşku ile karşılandı. Şiirlerle süslenen sunumda mikrofona davet edilen Veysel Önder, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Oğuz Kaan Salıcı yaptıkları konuşmalarda Besnililerin gittikleri yere külfet değil nimet olduklarını söyleyerek, Besnili insanların girişimciliği ve hoşgörüsü noktasında ve Erdemoğlu ailesinin tüm alanlarda Besni ve ülke genelinde yaptıkları hayırlara ortak vurgular yaptılar.

Son olarak mikrofona gelen hayırsever hemşerimiz İbrahim Erdemoğlu, gurbette Besnililerin birbirleriyle kaynaşma noktasında dernekçiliğin önemine vurgu yaparak, imkanları ölçüsünde tüm Besnililerin yanında olmaya devam edeceklerini söyleyerek dernek başkanı Veysel Önder’in şahsında tüm katılımcılara teşekkür etti.

Son olarak, katkılarından dolayı İbrahim Erdemoğlu, Oğuz Kaan Salıcı, Fatma Çalkaya, Andan Özbay Sabak ve Hasan Emre’ye dernek yöneticileri tarafından plaket takdimi ve kurdele kesim töreni yapıldı.

Kaynak: www.besniekspres.com

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş