GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 10:40   Güncelleme : 10-10-2021 01:27

Kaderine Terk Edilen Mahalle Hizmet Bekliyor!!!

Sümerevler Mahallesi Muhtarı Sait Gürbüz, sosyal medya hesabı üzerinde paylaşımda mahallesindeki sorunları dile getirerek, Adıyaman Belediyesi’ni göreve davet etti.

Kaderine Terk Edilen Mahalle Hizmet Bekliyor!!!

Adıyaman’ın en büyük mahalleri arasında yer alan Sümerevler Mahallesi’nin sorunlarının Adıyaman Belediyesi tarafından çözülmediğini sosyal medya hesabı üzerinden duyan muhtar Sait Gürbüz, mahalle halkının taleplerini bildirdi.

Vatandaşların çözüm beklediği konular hakkında sosyal medya üzerinde paylaşım yapan muhtar Sait Gürbüz, şu ifadelere yer verdi; “Kusura bakmayın beyler, böyle belediyecilik olamaz. “Belediye” demek “bir bütünlük” demektir. Sadece 3-4 birimi çalışacak ta, diğer birimler bakacak, yok öyle bir anlayış. Resimde görülen onlarca sokaklardan sadece biri, kışın göletlerden geçilmiyor, yazın tozdan.

Sulama talebi için 153 aramaktan bıktık usandık. Her sezon başından dilekçe yazmaktan, sokakları belirlemekten bunaldım. Vatandaşın yüzüne bakamaz olduk. “Bugün, yarın, haftaya” diye diye bir bakmışsın sezon bitti, seneye inşallah. Bu anlayışla ancak kendimizi kandırırız, vatandaşı değil.

Normalde çok farklı bir beklentimiz vardı. Tesisler, parklar, sosyal etkinlikler...Yok arkadaş hiçbir şey istemiyoruz. Bu yollarımızı ve kaldırımlarımızı yapın sizden hiçbir şey beklemiyoruz. Yeter artık vatandaş da bunaldı, bizde...”

Haber: Ömer Karakuş