EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-09-2021 11:13   Güncelleme : 10-10-2021 01:28

Kantin İş Sendikası’ndan Hakan Gönen’e Ziyaret

Kantin İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Yalçın Bilen, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’i makamında ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu.

Kantin İş Sendikası’ndan Hakan Gönen’e Ziyaret

 

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı için bir dizi önlemler alınırken, Kantin İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Yalçın Bilen ve üyeleri de bütün kurallara uygun bir şekilde hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.

“Uzun zamandır uzak kaldığımız okullarımıza artık geri dönmeye hazırız”

Başkan Yalçın Bilen, yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, yeni eğitim ve öğretim yılı hakkında açıklamada bulunarak; “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını nedeniyle uzun zamandır uzak kaldığımız okullarımıza artık geri dönmeye hazırız. Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz olarak tüm okul ve kurumlarımızı aldığımız tedbirler sayesinde güvenli hale getirdik. Çocuklarımız okullarımızda tüm kademelerde ve tam zamanlı olarak güvenle yüz yüze eğitime başlıyor. Çağın gerekliliklerine uygun olarak değişimi ve dönüşümü yakalayarak geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin şekillenmesinde ve onlara rehberlik edilmesinde en büyük emek ve katkı şüphesiz sizlerindir. Salgın sürecinde özveri ile yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyor ve teşekkür ediyorum. Ülkemizin tüm yönleriyle kalkınması sizlerin gayreti ile mümkün olacaktır. Sizlerle birlikte yeni eğitim ve öğretim yılında 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda okul ve kurumlarımızın niteliğini arttırarak adım adım daha iyiye ve güzele ulaşacağımıza inanıyorum. Aşılama konusunda tüm velilerimizi bilinçlendirerek salgının kontrol altına alınmasında en büyük görev sizlere düşmektedir. Okullarımızda gerekli sağlık ve güvenlik tedbirlerini büyük bir titizlikle aldık. Adıyaman eğitim ve öğretime hazır. Gönlünüz rahat, içiniz ferah olsun. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir. En değerli varlıklarımız; öğrencilerimiz için salgın süreci boyunca sizlerle birlikte çalıştık. Yeni eğitim-öğretim döneminde de öğretmenlerimizle, yöneticilerimizle birlikte, çocuklarımızın eğitim süreçlerine destek olacağız” diye konuştu.

“En kısa sürede aşı olmanızı istirham ediyorum”

Hakan Gönen açıklamasının devamında; “Salgının kontrol altına alınması için tedbirleri elden bırakmamanızı, maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra henüz olmadıysanız en kısa sürede aşı olmanızı istirham ediyorum. Yüz yüze eğitimin sürdürülebilir olması ve salgının kontrol altına alınması için hepimizin sorumlulukları olduğunu unutmamalıyız. Öğrencilerimizin okullarını özlediğini biliyorum. Bizlerde sizlerle yüz yüze eğitim ortamında olmayı çok özledik. Salgın süreci boyunca evlerimizde kaldık ve evde kaldığımız süre zarfında zamanımızı iyi değerlendirdik. Biz okullarımızı sizler için güvenli hale getirdik. Fakat sizler tedbiri hem okulda hem de okul dışında elden bırakmamalısınız. Sizler, ülkemizin ümitleri, istikbali ve yarınlarısınız. Bunun için bizler bütün hayallerimizi sizlerin üzerinden kuruyoruz. İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye’si sizlerle aydınlık, mutlu, daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. En büyük düşmanınızın tembellik ve cehalet, en büyük dostunuzun güzel ahlak, en güçlü silahınızın da bilgi olduğunu asla unutmayın. Sizlere sürekli okumayı ve düzenli olarak çok çalışmayı tavsiye ediyorum. Sizleri okullarınızda ziyaret etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemini kutluyor; ilimize ve ülkemize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

“Hijyen kurallarına uyarak eğitimcilere ve öğrencilerimize hizmet vereceğiz”

Başkan Yalçın Bilen ise ziyaret esnasında yapmış olduğu açıklamada, “2021-2022 eğitim ve öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız ve kantin işletmecisi meslektaşlarım adına sağlıklı, huzurlu, hayırlı ve bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Kendi sağlığımız ve öğrencilerimizin korunması için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım, aşımızı olalım. Kantin İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanlığı olarak bütün üyelerimize aşılarını yaptırmaları konusunda talimat verdik. Bütün üyelerimiz aşılarını oldular. Hijyen kurallarına uyarak eğitimcilere ve öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Ayrıca kantinlerimizde sosyal mesafe, maske ve dezenfektan kurallarını mutlaka uyulacaktır. Sendika olarak yapmış olduğumuz ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen’le bilgi alışverişinde bulunarak almış olduğumuz önlemleri kendisine aktardık. Sayın müdürümün bizleri kabul etmesinden dolayı kendisine yönetimim adına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Haber: Fatma Karakuş