EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-05-2022 00:50   Güncelleme : 15-05-2022 17:09

Kantin İş Sendikası’ndan Ramazan Aşcı’ya Ziyaret

Kantin İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Yalçın Bilen, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı’yı makamında ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu.

Kantin İş Sendikası’ndan Ramazan Aşcı’ya Ziyaret

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı’ya kantincilerin sorunlarını aktaran Başkan Yalçın Bilen, özellikle okulların giriş ve çıkışlarını sağlayan güvenlikçiler konusunda velilerin taleplerini hatırlattı.

Başkan Yalçın Bilen ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı kurum olarak öğrencilerin başarılı olabilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getirerek, velilerin kendilerine ilettikleri her konuyu birebir takip ederek çözüm bulduklarını ifade etti.

“Çocukların sağlıkları her şeyden önce gelir”

Yapmış oldukları ziyaret hakkında açıklamada bulanan Başkan Yalçın Bilen; “Kantin İş Sendikası Adıyaman Şubesi olarak ilimizde öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Sendika olarak velilerimizin bizlere ilettikleri konuları yetkililerimize ileterek, çözüm bulmaya çalışıyoruz. Pandemi sürecinden bu yana hijyen kurallarına uyarak öğrencilerimize ve eğitimcilerimize hizmet vermekteyiz. Çocukların sağlıkları her şeyden önce gelir. Çocukların okul dışından alışveriş yapmamaları konusunda sürekli olarak okul yöneticilerimizle birlikte uyarıda bulunuyoruz. Biz kantinciler öğrencilerimize sağlıklı ürünleri sunarken, yaşı küçük olan kimi çocukların okul dışlarında alışveriş yapmamaları koşunda uyarılarımızı sürekli olarak yeniliyoruz. Bu konuda en öncelikli görev okul güvenlikçilerine düşüyor. Okul giriş ve çıkışlarında güvenlikçilerimizde alınan kurallar doğrultusunda öğrencileri dışarı bırakmıyorlar. Ayrıca trafiğin yoğun olduğu okullarımızın önlerinde olası bir kazanının yaşanmaması için okulların güvenlikçilerinin mutlaka olması konusunu her defasında gündeme getiriyoruz. Geçmiş dönemlerde okul önlerinde çok acı kazalar olmuştu. Bu gibi kazaların olmaması için okul girişlerinde mutlaka güvenlikçiler olmalıdır. Bu gibi konuları sendika olarak sürekli olarak gündeme getirmekteyiz. Kantin İş Sendikası Adıyaman Şubesi olarak yönetimimizi kabul eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı’ya çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Karakuş