YEREL
Giriş Tarihi : 13-03-2022 17:32   Güncelleme : 18-03-2022 01:10

Kar Nedeniyle Çatı Çöktü, 22 Hayvan Telef Oldu

Adıyaman’da onlarca büyükbaş hayvanı telef olan çiftlik sahipleri yetkililerden yardım bekliyor. Yağan yoğun kar yağışı şehrin farklı noktalarından hayatı olumsuz etkileyerek maddi hasara neden oldu.

Kar Nedeniyle Çatı Çöktü, 22 Hayvan Telef Oldu

 

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle çöken çatının altında kalan 22 büyükbaş hayvan telef olurken, çiftlik sahipleri yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Sıkıntılarını dile getiren ve 1.8 milyon TL’lik maddi bir hasarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Nazif Çatan, “Yoğun kar yağışı nedeniyle çöken ahırımızın altında kalan 22 büyükbaş hayvanımız telef oldu. Bu hayvanları kendi imkanlarımızla ağırın altından çıkardık. Bizler devletten yardım bekliyoruz. Devlet şu an bize yardım etmese bize ne zaman yardım edecek? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bekliyoruz. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri buraya gelip kayıt alıp gittiler. 22 hayvanımız telef oldu. Çatı tamamen çökmüş, çatının altında da hayvanlar var. Çatıyı kaldıramıyoruz” dedi.

10 bin metre açık alan üzerindeki bin 500 metre kapalı alana sahip çiftliğin tamamen yıkıldığını belirten Nazif Çatan, afet olayının duyulmasından sonra Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve Kahta Kaymakamı Selami Korkutata’nın kendilerini ziyaret ederek ellerinden geleni yapacaklarını söylediklerini belirtti.

Çiftlikte bulunan diğer hayvanlar kar altında bekletilirken, yoğun kar nedeniyle çöken çatının altında bazı kümes hayvanlarının da telef olduğu görüldü. (İLKHA)