EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-02-2022 21:59

“Kesişme: İyi ki Varsın Eren” Filminin Gösterimi Adıyaman Üniversitesinde Yapıldı

Şehit Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in anısına çekilen “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminin gösterimi Adıyaman Üniversitesinde yapıldı. Trabzon Maçka'da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in yaşam öyküsünü anlatan “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmi büyük ilgi ile izlenirken, birçok izleyici göz yaşlarına hakim olamadı.

“Kesişme: İyi ki Varsın Eren” Filminin Gösterimi Adıyaman Üniversitesinde Yapıldı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’ndaki gösterime Vali Mahmut Çuhadar, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Bilgihan Yeşilyurt, il protokol üyeleri, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.
Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'i bu anlamlı film ile andıklarını ifade ederek, “Onların hikayesinden yola çıkılarak çekilen son derece güzel bir film izledik. Bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ne yapsak da şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Çok anlamlı bir film, gerçekten duygu dolu… Böyle anlamlı bir filmi öğrencilerimizle buluşturmak bizleri çok memnun etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Trabzon Maçka'da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in yaşam öyküsünü anlatan 'Kesişme: İyi ki Varsın Eren' filminin yapımcılığını Mustafa Uslu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstleniyor. Senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu'nun kaleme aldığı, müziklerini Fahir Atakoğlu'nun yaptığı filmde başrolleri, İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı ve Emir Çiçek paylaşıyor.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş