EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-09-2021 10:57   Güncelleme : 10-10-2021 01:27

Kitap Kafeden Görkemli Açılış

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde yaşayan öğrencilerin faydalanacağı Sahabe Kitap Kafe’nin açılış kurdelesi kesildi. Kamu kurum yetkililerinin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta öğrencilerin sevinçleri gözlerine yansıdı.

Kitap Kafeden Görkemli Açılış

 

Samsat Sahabe Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (Sahabe-Der’in) hazırlamış olduğu proje 2020 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığınca finanse edilecek.

Samsat Kitap Kafe’nin açılış etkinliğine Samsat Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem, Proje Koordinatörü Haşim Uçar, kamu kurum yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış esnasında açıklamada bulunan Samsat Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu, “Samsat ilçemizde öğrencilerimizin faydalanabileceği güzide bir kitap kafenin açılışını yapmaktayız. Bu kitap kafemiz içerisinde öğrencilerimiz ders çalışabilirler. Ayrıca kitap kafe içerisinde kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler içinde alanlar oluşturulmuş. Bu çalışmanın halkımıza ve öğrencilerimize kazandırılmasında katkıları olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Samsat Belediye Başkanımız Halil Fırat’a, Sahabe Der Başkanı Abdullah Erdem’e, Proje Koordinatörü Haşim Uçar’a ve bütün emek verenlere teşekkür ederim” dedi.

Yaptığı çalışmalarla ilçesinin görünümünü değiştiren Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat ise, “İlçemize yapılan çalışmalar sonrası artık Samsat depremle ve sorunlarıyla anılmayacak. İlçemizde yapmış olduğumuz çalışmalarla Samsat’a yeni bir görünüm kazandırdık. Bugün açılışını yapmış olduğumuz kitap kafenin binasını protokol sonrasında tadilattan geçirdik. Bu şekilde bu bina öğrencilerimizin ve halkımızın sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanacağı bir hale dönüştü. Samsat ilçemizde yetişen her gencimize hizmet ederek onların eğitim hayatında başarılı olması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bugün açılışını yapmış olduğumuz bu hizmet binasının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hizmete açılan kitap kafede iki ayrı kitaplığın oluşturulduğunu belirten Samsat İlçe Müftüsü Yusuf Türk, “Samsat İlçe Müftülüğüne bağlı olan iki personelliğimizi burada görevlendirdik. Buraya gelecek olan öğrencilerimizin hem ders çalışacaklar hem de sosyal etkinliklerden faydalanmış olacaklar. Ayrıca burada sadece öğrenciler değil, bütün halkımız faydalanabilir. Kurum olarak bu projenin yürütülmesi için gerekli destelerimizi her zaman vereceğiz. Kitap kafemizin açılışı hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.

Projenin ev sahipliğini yapan Sahabe Der Başkanı Abdullah Erdem ise, “Samsat ilçemize en iyi şekilde hizmet edebilmek için bugün bu kitap kafemizin açılışını yapmaktayız. Hem halkımızın hem de ilçemizde yaşayan öğrencilerin faydalanacağı bu kitap kafede dersliklerimiz, mutfağımız, sohbet odalarımız bulunmakta. Aynı zamanda kitap kafemiz içerisinde masa tenisi ve langırt yer almakta. Bütün halkımız bu kitap kafemizden faydalanabilir. Amacımız halkımıza hizmet etmektir. Bu kitap kafemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Açılış sonrasında futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere katılımcılar tarafından kupa ve madalya takdim edildi.

Haber: Habibe Uçar