YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 12:40   Güncelleme : 14-11-2021 21:29

Kız Kur’an Kursu İçin Yardım Çağrısı

Adıyaman merkeze bağlı olan Akpınar köyü sakinlerinden Fahrettin Şahin, kız kuran kurslarının tadilat çalışması için hayırsever vatandaşlara seslendi.

Kız Kur’an Kursu İçin Yardım Çağrısı

 

Köylerindeki kız kuran kursunun tadilat çalışmasıyla birlikte halılarının değişmesi için hayırseverlerin yardımlarına ihtiyaçları olduklarını söyleyen Fahrettin Şahin, yapılan yardımlarla birlikte kız kuran kurslarında öğrencilerin dini eğitimlerini görebileceklerini söyledi.

“Maddi imkanların yetersiz olması nedeniyle tadilat çalışmamız yarım kaldı”

Yapılacak olan hayır ile birlikte kız kuran kurslarının tadilat çalışmasına başlayacaklarını belirten Fahrettin Şahin; “Adıyaman merkeze bağlı olan Akpınar Köyümüzde yer alan kız kuran kursumuzun bakımsız olması bizleri haliyle derinden üzmekteydi. Bu kuran kursumuzun yeniden hizmete açılması için hayır sever vatandaşlarımızın yardımına ihtiyacımız var. Hayır yapmak isteyen vatandaşlarımız tespit ettiğimiz eksikleri istedikleri yerden alarak bizlere ulaştırabilirler. Bu yardımlarla birlikte kuran kursumuzu tekrardan hizmete açmayı düşünüyoruz. İmkanlar doğrultusunda kısmen de olsa tadilat çalışmalarımızı başlattık. Ancak maddi imkanların yetersiz olması nedeniyle tadilat çalışmamız yarım kaldı. Çalışmaların yeniden başlaması için hayır sever vatandaşlarımızın yardımlarına ihtiyacımız var. Yardımlar geldi vakit çalışmamıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hayır işini yapmak isteyen her vatandaşımıza ömür boyu dua edeceğiz. Çocuklarımızın kışın sıcak yazın serin bir ortamda din eğitimlerini alabilmeleri için bu kuran kursumuzu biran önce hizmete açmalıyız. Tadilat çalışması bittiği vakit bu kuran kursumuz için klimaya da ihtiyaç duymaktayız. Bu konuda da bizlere yardımcı olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız bizlere ulaşabilirler. Bu çalışmalarımız muhtarlığımızın girişimleri sonrasında gerçekleşmektedir. Kız kuran kursumuzun tadilat çalışmaları için yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız köy muhtarı Hacı Ziya Şahin’e 0537 552 83 50 nolu hattan ulaşabilirler” dedi.

Haber: Habibe Uçar