YEREL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 00:57   Güncelleme : 31-10-2021 02:15

Macaristan JOL-LET Vakfı, Adıyamanlı Kadınlarla Ortaklığa İmza Attı

İşte Kadın Derneği, Macaristan JOL-LET Vakfı, Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) ortak bir projeye imza atarak “Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” adlı çalışmanın startını verdi.

Macaristan JOL-LET Vakfı, Adıyamanlı Kadınlarla Ortaklığa İmza Attı

 

Bir otelde yapılan toplantı sonrasında düzenlenen basın açıklamasında “Sivil toplum diyaloğu VI. dönem hibe programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje hakkında bilgi verildi.

“Programımıza katılan 30 kadına 15 Euro teşvik ücreti verildi”

Düzenlenen program hakkında bilgi veren Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) Başkanı Birsen Günay; “İşte Kadın Derneği koordinatörlüğünde Macaristan JOL-LET Vakfı ile birlikte Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği’nin (AKİD’ın) ortaklığıyla yürüttüğümüz “Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” isimli projemizin Adıyaman’daki odak görüşmelerini gerçekleştirdik. Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Kenan Özcan ve Öğretim Görevlisi Hüseyin Erol, hocalarımızın gözetiminde toplantımızı gerçekleştirdik. “Sivil toplum diyaloğu VI. dönem hibe programı” ile birlikte Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje kapsamında 3-4-5 Ekim tarihlerinde 10’ar kişiyle üç gurup halinde gezilerimiz olacak. Davetlilerimizle birlikte bu konular üzerinde bilgi alışverişinde bulunduk. Gerçekleştirdiğimiz toplantımızda çalışan kadınlarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledik. Prof. Dr. Kenan Özcan ve öğretim görevlisi Hüseyin Erol hocalarımızda sosyal ve kanunsal haklar konusunda bizleri bilgilendirdiler. Programımıza katılan 30 kadına 15 Euro teşvik ücreti verildi. Bu çalışmamız oldukça verimli geçti” dedi.

Haber: Fatma Karakuş