KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-07-2021 18:48   Güncelleme : 13-08-2021 01:04

MESAM Seçimlerini Recep Ergül’ün Grubu Kazandı

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM’ın) 16. olağan genel kurulunda Değişim ve Reform Grubu adına seçime giren Recep Ergül seçimi büyük bir farkla kazanırken, Adıyamanlı bestekar ve söz yazarı Aziz Çelik’te MESAM’ın denetleme kurulunda görev aldı.

MESAM Seçimlerini Recep Ergül’ün Grubu Kazandı

 

Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan MESAM seçimlerinde Recep Ergül, Cahit Berkay ve Sümer Ezgü’nün grupları yarıştı. Orhan Gencebay’ın destek verdiği Recep Ergül, MESAM Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Adıyaman’da yaşayan ve aynı zamanda birçok sanatçıya beste veren Adıyamanlı bestekar ve söz yazarı Aziz Çelik’te MESAM’ın denetleme kurulunda yer aldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan MESAM’ın 16. olağan genel kurulu sonrasından değerlendirmede bulunan Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanı Recep Ergül, “MESAM’ın 16. olağan genel kurulunda, rekor bir oyla bana ve arkadaşlarıma MESAM gibi büyük ve saygın bir kurumu teslim eden değerli üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar MESAM’da en yüksek oyu 367 oyla sayın Arif Sağ almıştı. Bana ve grubuma çıkan oy ise 906 oldu. Bugün yaptığımız toplantıda ise, MESAM yönetim kurulu tarafından oy birliği ile MESAM başkanı olarak seçildim. Yepyeni ve tertemiz bir sayfa açmaya kararlıyız. Bizim yönettiğimiz MESAM’da tüm üyelerimiz kendini çok değerli ve mutlu hissedecekler” dedi.

MESAM’ın 16. olağan genel kurulu sonrasında açıklamada bulunan Adıyamanlı bestekar ve söz yazarı Aziz Çelik ise, “Saygı değer başkanım Recep Ergül, MESAM seçimini büyük bir farkla kazandı. Cavit Berkay, Sümer Ezgü, Arif Sağ gibi büyük rakiplerimize 950 oy fark atan MESAM Başkanımız Recep Ergül’ün yönetiminde yer aldım. Ülkemizin en saygın değerlerinden olan Orhan Gencebay ve Recep Ergül başkanımıza beni yönetimlerine aldıkları için şükranlarımı sunarım. MESAM başkanlığına seçilen başkanımız Recep Ergül ve bütün yönetim kurulunda her alan arkadaşlarıma başarılar dilerim” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş