YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2023 00:11   Güncelleme : 12-11-2023 00:39

Muhammed Emin Yıldırım Hoca Adıyamanlılarla Buluştu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanlığı Muhammed Emin Yıldırım hocanın katılımıyla “Meselelerin En Zoru: Dünya Ahiret-Dengesi” konulu konferansı düzenledi. Konferans Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Muhammed Emin Yıldırım Hoca Adıyamanlılarla Buluştu

Konferansta açılış konuşması yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Gezici, AGD ile MGV’nin çalışmaları hakkında bilgi vererek, depremde hayatını kaybedenlerin acısını halen yaşadıklarını belirtti.

Konuşmasının devamında AGD Başkanı Mehmet Gezici; “Yaşadığımız 6 Şubat depremlerine hazırlıksız halimiz büyük bir felaket ile oluşan kaotik ortamlar birçok hayalin, umudun ve canın tükenmesine sebep olmuştur. Bu hazırlıksız haller; oturduğumuz evlerin, alışveriş yaptığımız bakkalın, marketin, kasabın, fırının, her gün yürüdüğümüz kaldırımların, içinden geçtiğimiz sokakların, caddelerin hasılı bir şehrin neredeyse yok olmasına sebebiyet vermiştir. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz insanlarımıza, hassaten dava büyüklerimizden Abdulkadir Gözleyici hocamıza, Yavuz Karabulut kardeşimize, Merve Gürbüz kardeşimize, Furkan kardeşimize, Murat Erol hocamıza ve ismini anmadığımız hocalarımıza dostlarımıza cenabı Allahtan rahmetler diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu çok zor zamanlarda AGD-MGV ve Cansuyu Derneği olarak ilk dakikalardan itibaren genel merkezlerimizin verdiği destekle insani yardım faaliyetlerimiz başlamış ve halen devam etmektedir. Yine Saadet Partisi’nin öncülüğünde kurulan aşevi 7 ay kadar bir zaman Adıyaman’ımıza hizmet etmiştir. AGD-MGV olarak geçmişte olduğu gibi şu anda da çalışmalarımızı ara vermeden Allah için yürütmeye gayret ediyoruz ve edeceğiz. Ağır yaralı yüreklerimiz bu karanlık süreci Allah’ın inayeti ile elbette atlatacaktır. İnşallah tüm bu felaket süreçlerinden ders çıkarıp hem dünya hem de ahiret hazırlığımızı hakkıyla yerine getirebiliriz. Allah şevkimizi ve gayretimizi artırsın. İlimize gelerek Adıyamanlı hemşerilerimize konferans veren Muhammed Emin Yıldırım hocamız başta olmak üzere konferansımıza katılan bütün hemşerilerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Daha sonra Muhammed Emin Yıldırım hoca, “Meselelerin En Zoru: Dünya Ahiret-Dengesi” konulu konferansı ile Adıyamanlılarla bir araya gelerek, depremin acısı ve insanlarımızın yaşadıkları o günlere dair konulara değindi.

Haber: Yasin Emre Kaplan

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş