SAĞLIK
Giriş Tarihi : 04-12-2021 23:55   Güncelleme : 23-12-2021 02:44

Muhtar Abdulrahim Aydın’dan Davullu Aşı Çağrısı

Adıyaman’da yapmış olduğu çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdulrahim Aydın, bu defa da mahallesinde aşı olmayan vatandaşları ikna edebilmek için davulla vatandaşların yağına gitti.

Muhtar Abdulrahim Aydın’dan Davullu Aşı Çağrısı

 

Covid 19 aşısından korktukları için aşı olmayan vatandaşların bulunduğu sokaklarda davulcuya maniler okutturan mahalle muhtarı Abdulrahim Aydın’ın girişimleri sonuç verdi.

“Şuanda mahallemde aşı oranı yüzde 75’lerdedir”

Davranışlarıyla halkın sevgisini kazanan muhtar Abdulrahim Aydın, mahallesinde yaşayan insanların aşı olması için davul eşliğinde aşıya destek yürüyüşü yaptığını ifade ederek; “Bütün dünyada ve ülkemizde görülen Covid 19 virüsü birçok sevdiğimizi elimizden alıp gitti. Ancak devlet büyüklerimizin girişimleri sonrasında başlatılan aşı kampanyası ile bu virüsle çok ciddi bir şekilde mücadele ediliyor. Bizlerde bireyler olarak bu uyarılara uyarak aşılarımızı yapmalıyız. Günümüzde kimi insanlar aşılardan korktukları için virüse karşı hazırlanan aşıyı vurulmaktan çekiniyorlar. Halbuki devlet büyüklerimiz bizlerin sağlığı için bu aşıların zaman kaybetmeden vurulması gerektiğini söylüyorlar. Bütün uyarılara rağmen halen aşı vurulmayan insanların olduğunu duyunca mahallemin sokaklarında davulcuyla birlikte gezdik. Davulcumuzun söylediği manilerden sonra davulun sesini duyup sokağa çıkan herkese aşı olup olmadığını sordum. O anda aşısını olmayan kişilere yanımızda olan sağlık ekiplerinin olduğunu söyleyerek aşılarını yaptırdık. Maniler eşliğinde yapmış olduğumuz bu çalışmamız mahalle sakinleri tarafından da oldukça ilgi gördü. Bu çalışmamızı gören mahalle sakinlerimiz bizlere destek vererek davulcuyla birlikte sokak sokak gezdiler. Şuanda mahallemde aşı oranı yüzde 75’lerdedir. Bu oranın daha da artması için çalışmalarımı yoğun bir şekilde devam ettireceğim. Benim amacım mahallemde aşısız insanların kalmamasıdır. Çünkü aşı yapmayan vatandaşlarımızın hastanede yoğun bakımda yaşadıklarına bütün kamuoyu şahit oluyor. Maske takmayıp, aşı vurulmayan birçok insan virüse yakalanınca yaptıklarından pişman olduğunu söylüyor. Ancak o zamanda iş işten geçmiş oluyor. Bu nedenle devlet büyüklerimizin aşı yaptırma ve maske takma kurallarına uymalıyız. Mahallemizde yaşayan insanlarımızın hastalanmaması için aşı yaptırma kampanyasına destek çalışmalarım devam edecektir” dedi.

Haber: Fatma Karakuş