SPOR
Giriş Tarihi : 23-06-2021 23:46   Güncelleme : 16-07-2021 02:31

Nemrut’tan Nemrut’a Bisiklet Turu Düzenlenecek

Bölgedeki turizm potansiyeline dikkat çekmek amacıyla Adıyaman ve Bitlis Valiliğinin himayelerinde Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının ve Van Gölü Aktivistleri Derneğinin desteği ile Bitlis Nemrut Krater Gölünden Adıyaman Nemrut Dağına Bisiklet turu düzenlenecek.

 Nemrut’tan Nemrut’a Bisiklet Turu Düzenlenecek

 

Adıyaman ve Bitlis Valiliğinin himayesinde düzenlenecek olan ve 3 Temmuz’da startı verilecek bisiklet turunda 50 bisikletçi Bitlis Nemrut Gölü ile Adıyaman Nemrut Dağı arasında 410 km pedal çevirecek.

Adıyaman ve Bitlis Valiliklerinin himayesinde düzenlenecek bisiklet turuna Batman, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa Valilikleri de destek verecek.

3 Temmuz’da başlayacak olan bisiklet turu öncesi Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Uzmanı İbrahim Erken Adıyaman’a gelerek düzenlenecek organizasyonla ilgili Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret ederek bilgi verdiler. 

Bu organizasyonun ilimiz ve bölge illerin tanıtımı açısında çok önemli bir işlevi yerine getireceğini belirten Vali Mahmut Çuhadar, “Valiliğimiz ve Bitlis Valiliklerinin himayesinde düzenlenecek bisiklet turuna Batman, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa Valilikleri ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Van Gölü Aktivistleri Derneği destek veriyor. 3 Temmuz’da bisiklet turunun startı Bitlis ilimizde verilecek. Tura katılacak 50 bisikletçimiz Bitlis Nemrut Gölünden Adıyaman Nemrut Dağına yaklaşık 410 km pedal çevirecekler. Bisikletçilerimizin yolu açık olsun. Anlamlı ve güzel turun sağlıklı ve keyifle geçmesini diliyorum. Sporcularımız inşallah kazasız belasız bir şekilde Adıyaman’a varırlar. Bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum”dedi.