EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-06-2021 00:43   Güncelleme : 18-06-2021 00:43

Öğrenciler Sınav Öncesi Stres Attı

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte Adıyaman’da tarihi ören alanlarına ilgi arttı.

Öğrenciler Sınav Öncesi Stres Attı

 

Tarihi Cendere Köprüsü ile Nemrut Dağı’nı ziyaret edenler arasında öğrencilerin ve dershane yöneticilerinin yoğunlukta olması dikkatlerden kaçmadı.

Sınavlarına sayılı günler kala moral depolamak isteyen öğrenciler, Cendere Köprüsü, Arsemia ören yeri ve Nemrut Dağı’nı ziyaret etti.

Sınavlarına az bir süre kala yaptıkları tarihi gezilerin kendilerine pozitif enerji verdiğini belirten öğrenciler; “1 yıla yakın bir süredir sınavlarımıza hazırlanıyoruz. Yoğun bir çalışma sonrasında bizleri bir sınav maratonu bekliyor. Bu sınav maratonu öncesinde öğretmenlerimizin bizler için düzenledikleri gezi oldukça güzel geçti. Tarihi mekanları ziyaret ederek, güzel bir gün geçirdik. Uzun bir pandemi sürecinden sonra yapmış olduğumuz gezi oldukça güzeldi. Adıyaman’ın her bölgesi buram buram tarih kokuyor. Pandemi süreci boyunca hiçbir şekilde bir piknik ve gezi yapmadık. Ancak bugün yapmış olduğumuz gezi bizlerin stresini atmış oldu. Bu programı düzenleyen bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” dediler.

Haber: Aziz Akgün