EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-05-2021 00:31   Güncelleme : 19-05-2021 00:19

Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi Verildi

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik eğitimi programı kapsamında öğrencilere uygulamalı olarak trafik kuralları anlatıldı.

Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi Verildi

 

Polisler tarafından verilen trafik dersinde, öğrencilere karşıdan karşıya geçme, ana cadde üzerinde yürüme, üst geçit alt geçit kullanımı, emniyet kemeri takmanın önemi, trafik işaretleri gibi trafikte bilinmesi gereken temel kurallar anlatıldı.

Uygulamalı eğitimde polisler, öğrencilerin trafik konusunda küçük yaşta eğitilmelerinin önemine dikkat çekti. Trafik kazalarının oluş sebeplerinin başında araç sürücülerinin ve yayaların trafik kurallarını yeterince bilmemeleri ve kurallara uymamalarından kaynaklandığını belirten veliler, vatandaşların trafikte üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerinin kazaları yarı yarıya azaltacağını kaydetti.

Küçük yaşlardan itibaren çocukları trafik kuralları konusunda bilinçlendiren polislere teşekkür eden veliler; “Bilindiği gibi ülkemiz de trafik kazaları nedeniyle yüzlerce insanımız ya hayatını kaybediyor ya da sakat kalıyor. Bu kazaların büyük bölümü trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle meydana geliyor. Öğrencilere küçük yaşlardan itibaren verilecek bu tür eğitimlerle trafik kuralları alışkanlık haline gelecek ve insanlardan kaynaklanan kazalar azalacaktır. Öğrencilerimize verilen uygulamalı bu eğitimle birlikte çocuklarımız karşıdan karşıya geçerken daha dikkatli olacaklardır. Böylesine önemli bir eğitimi veren Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine ve polislere çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Haber: Habibe Uçar