EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-09-2021 10:55   Güncelleme : 23-09-2021 10:34

Okul Müdürleri İle Çevrimiçi Toplantı

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, il genelindeki okul ve kurum müdürleri ile çevrim içi toplantı yaptı.

Okul Müdürleri İle Çevrimiçi Toplantı

Hakan Gönen, 2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında il genelindeki okul ve kurum müdürleri ile çevrim içi toplantı yaptı.

Toplantıda yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu, başarılı bir şekilde yürütülmesi için atılacak adımlar ve yüz yüze eğitimde dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındı.

Hakan Çalışkan'ın iyi dilek ve temennileriyle başlayan toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Gündemin ilk maddesinde yer alan yüz yüze eğitim hazırlık çalışmaları değerlendirilerek 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlayacak olan okullarda hijyen ve temizlik malzemelerinin eksiksiz olarak tedarik edilmesi, maske ve hijyen setlerinin öğretmen ve öğrencilere dağıtımının gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Okul ve kurumların bakım onarım ihtiyaçları, personel ve yurt-pansiyon durumları, PCR testi uygulanması, aşılanma oranları, destekleme ve yetiştirme kursları gibi konular ayrı ayrı detaylı bir şekilde görüşüldü.

Toplantıda ayrıca Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı ve Ar-Ge Birim Sorumlusu Soner Mutlu tarafından alanlarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Soru cevap bölümünün ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, alınan kararların ve uygulamaların hayırlara vesile olmasını dileyerek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.