EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-08-2021 23:29   Güncelleme : 23-09-2021 10:32

Okul Müdürleri İle İstişare Toplantısı

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, okul öncesi ve ilkokul müdürleriyle değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı.

Okul Müdürleri İle İstişare Toplantısı

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, okul müdürleriyle değerlendirme ve istişare toplantılarının ikincisini okul öncesi ve ilkokul müdürleriyle gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in başkanlığında Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştiren toplantıya, Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Öncesi ve İlkokul Müdürleri katıldı.

2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda; 2020-2021 öğretim yılının değerlendirilmesi, okulların temizlik ve tertibi ile ilgili yapılan çalışmalar, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) değerlendirilmesi, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı, okul servislerinin denetimi, yönetim süreçleri, öğrenci başarısını arttırmaya yönelik faaliyetler, öğretmen ve personel ihtiyaçları,  2021-2022 eğitim-öğretim yılı ile ilgili hazırlık çalışmaları ve okullarımız ile öğrenci pansiyonlarımızın salgın sürecine uygun bir şekilde yüz yüze eğitim-öğretime hazır hale gelmesi için yapılan çalışmalar görüşüldü.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, okul müdürlerinin 6 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi okullarıyla ilgili sorun, istek ve önerilerini dinledi. 2021-2022 eğitim öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde başlaması için okul müdürlerimizin özverili bir şekilde çalışma yapması gerektiğini dile getirerek toplantıya katılanlara teşekkür etti.