EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-03-2022 11:14   Güncelleme : 30-03-2022 21:05

Şanlı Destanın 107. Yıl Dönümü Adıyaman’da Kutlandı

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü yurt genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da gururla kutlandı.

Şanlı Destanın 107. Yıl Dönümü Adıyaman’da Kutlandı

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü töreni, Şehitlik Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Şehitlikte düzenlenen programa Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, kamu kurumlarının amirleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Okutan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti başkanları, askeri erkân, şehit yakınları, Kıbrıs gazileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.   

Tören, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayıp, İstiklal Marşı’nın okunması, askerler tarafından saygı atışının yapılması ve şehitlik anıtına çelenk konulmasıyla devam etti.

Şehitlikte yapılan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş yaptı.

Şehitlik şeref defterini imzalayan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, deftere günün anlam ve önemine uygun bir yazı yazdı.

Çelenk sunumu ve günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından il protokolü ve şehit aileleri, şehitliği ziyaret etti.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Mehmet Taşçı’nın yaptığı duanın ardından protokol üyeleri şehit kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.